Atom Trefl Sopot udanie rozpoczął play-off

Mistrzynie Polski nie dały najmniejszych szans siatkarkom Beef Master Budowlani Łódź. Zawodniczki byłego trenera Adama Grabowskiego nie potrafiły wejść na swój odpowiedni poziom w pierwszych dwóch setach, które zaważyły o wyniku.
Sobotnie spotkanie zakończyło się dla Atomu miło, szybko i przyjemnie. W pierwszych dwóch setach mistrzynie Polski pokazały charakter i zdecydowanie prowadziły w obu partiach. Przyjezdne niezwykle męczyły się w ataku, a średnia zawodniczek odpowiadających za ten element gry powodowała u trenera Grabowskiego spore napady złości. Łodzianki wykorzystywały zaledwie co czwartą piłkę znajdującą się nad siatką. Byłemu szkoleniowcowi Atomu Trefl pomogła długa 10-minutowa przerwa. Po niej drużyna gości wyszła zmotywowana i do staniu 19:17 gra była wyrównana. Jednak od tego momentu znów do głosu doszły gospodynie, które wygrały także trzecią partię i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą już 1:0.

Drugie spotkanie tych drużyn w niedzielę o godz. 17 w hali 100-lecia Sopotu.

Atom - Budowlani 3:0

Sety: 25:15, 25:16, 25:21

Atom Trefl Sopot: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Molnar, Łukasik, Zenik (L) oraz Gajewska, Hill.

Beef Master Budowlani Łódź: Śliwa, Kwiatkowska, Nuszel, Trach, Pycia, Cabrera, Durajczyk (L) oraz Ściurka, Grajber, Love, Cabajewska, Sikorska.