Atom Trefl słabszy od Impelu w pierwszym spotkaniu półfinałowym play-off

Siatkarki Atomu Trefl Sopot słabo spisały się w pierwszym meczu półfinału play-off Orlen Ligi. Podopieczne Teuna Buijsa uległy w Ergo Arenie Impelowi Wrocław 0:3.
Sopocianki słabo spisywały się przede wszystkim w ataku. Podopieczne trenera Buijsa miały problem za skończeniem swoich akcji w pierwszym tempie i dawały przez to rywalkom liczne okazje do kontrataków. Z tych wrocławianki korzystały bardzo skwapliwie i w dwóch pierwszych setach potrafiły wypracować sobie w ten sposób kilkupunktową przewagę. Im bliżej było jednak zakończenia partii, tym mistrzynie Polski zaczynały doganiać rywalki i w newralgicznych momentach setów niwelowały przewagę Impelu. W końcówkach skuteczniej grały jednak wrocławianki, wśród których świetnie spisywały się przede wszystkim skrzydłowe - Katarzyna Mroczkowska, Marit Brinker oraz Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna. W zespole z Sopotu jedynie Brizitka Molnar dorównywała poziomem gry rywalkom. Słabo spisywała się Charlotte Leys, która z rzadko kończyła swoje ataki zdobyciem punktu, a wręcz fatalnie Kimberly Hill. Zbyt dużo pomyłek w ataku miała także Anna Podolec.

W trzecim secie postawione pod ścianą sopocianki od początku dały narzucić sobie styl gry Impelu i nie umiały przeciwstawić się mocno atakującym wrocławiankom własnymi akcjami. Co prawda zerwały się jeszcze w połowie seta i doprowadziły do remisu 17:17, ale wówczas w pole zagrywki weszła dobrze dysponowana Frauke Dirickx i swoim serwisem kompletnie zdemolowała siatkarki Atomu Trefl, które od tego momentu nie zdobyły do końca seta ani jednego punktu.

Szansę na rewanż sopocianki będą miały jutro. Po niedzielnym spotkaniu rywalizacja przeniesie się do Wrocławia. Do finału play-off awansuje zwycięzca trzech spotkań.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 0:3. Sety: 23:25, 26:28, 17:25.

Atom Trefl: Leys, Bełcik, Podolec, Efimienko, Hill, Łukasik, Zenik (libero) oraz Gajewska, Radulović, Molnar, Pietersen, Kaczorowska

Impel: Mroczkowska, Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Pyziołek (libero) oraz Medyńska, Sieczka, Konieczna