Sport.pl

Atom gra o brąz bez trenera

Siatkarki Atomu Trefl Sopot nie zdobędą kolejnego złota Orlen Ligi. Po przegranej w półfinale z Impelem Wrocław pozostaje sopociankom walka o trzecie miejsce. O brąz powalczą z Tauronem Banimex Dąbrowa Górnicza, ale... bez trenera Teuna Buijsa.
Holenderski szkoleniowiec postanowił zrezygnować z dalszego prowadzenia Atomu Trefl, choć do rozegrania pozostały co najmniej trzy spotkania o brązowy medal. Oprócz miejsca na podium zawodniczki z Sopotu walczą także o prawdopodobny awans do Ligi Mistrzyń. "W przypadku zdobycia brązowego medalu i przyznania Polsce "dzikiej karty", Atom Trefl znów wystąpi w walce o klubowe mistrzostwo Europy. Szanse na "dziką kartę" są bowiem bardzo realne - Liga Mistrzyń zostaje poszerzona, a wciąż aktualne mistrzynie Polski w minionych dwóch sezonach zachodziły w tych rozgrywkach najdalej spośród wszystkich polskich drużyn. Dodatkowo to sopocki klub otrzymał nagrodę dla najlepszego organizatora rozgrywek w sezonie 2012/2013. Jeśli Liga Mistrzyń będzie jednak poza zasięgiem, 3. i 4. zespół Orlen Ligi mają zapewnione miejsca w Pucharze CEV." - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

- Cały czas mamy przed sobą walkę o medal i zrobimy wszystko, aby znaleźć się w gronie trzech najlepszych zespołów tego sezonu. Już teraz widzimy, że liga jest w tym roku o wiele mocniejsza, więc miejsce na "pudle" będzie na pewno bardzo ważne. Dlatego nie uważamy tego sezonu za stracony - przed nami wciąż walka, z której chcemy wyjść zwycięsko - wyjaśnia Klaudia Kaczorowska, przyjmująca Atomu Trefl.

Rywalizacja o miejsce trzecie rozpocznie się w poniedziałek o godz. 17, 14 kwietnia w Ergo Arenie. Dzień później o 15.30 również w hali na granicy Gdańska i Sopotu rozegrany zostanie mecz numer dwa. Trzeci i ewentualny kolejny mecz (gramy do trzech zwycięstw) odbędzie się w Dąbrowie Górniczej w dniach 24 i 25 kwietnia.

Więcej o: