Sport.pl

Agata Durajczyk pierwszym wzmocnieniem Atomu Trefl Sopot?

Choć Atom Trefl Sopot ledwo zakończył sezon, już od kilku tygodni toczy się dyskusja odnośnie składu na kolejny sezon. Po odejściu trenera Teuna Buijsa trwa poszukiwanie nowego szkoleniowca, jednak wcześniej pojawiły się już informacje o nowej zawodniczce. Ma nią być Agata Durajczyk z Budowlanych Łódź.
Agata Durajczyk pochodzi z Gdańska. To właśnie w Trójmieście rozpoczynała swoją siatkarską karierę. 24-letnia libero występowała w lokalnym zespole Gedania. To właśnie chęć powrotu do rodzinnego miasta ma być głównym powodem przejścia do Atomu. Tak przynajmniej twierdzi były szkoleniowiec sopockiej drużyny, aktualnie trener Budowlanych Łódź Adam Grabowski.

- Agata pochodzi z Gdańska, więc praktycznie wraca do domu, gdzie zawsze ją ciągnęło - mówi łódź.sport.pl Grabowski. - To zresztą zawodniczka, która ma za sobą bardzo dobry sezon. Nic więc dziwnego, że bogatsze i lepsze kluby wyciągają po nią ręce. Tak naprawdę jej odejście było nieuniknione i przeczuwałem, że tak się stanie.

Sama zawodniczka nie chce jednak potwierdzić tych informacji. Przyznaje jednak, że w Łodzi występować już nie będzie.

- Mogę potwierdzić, że odchodzę z Łodzi, ale nie mogę niestety zdradzić nazwy nowego klubu - powiedziała Durajczyk.

- Klub nie potwierdza tych informacji ani nie zaprzecza. Wszystkie szczegóły odnośnie siatkarek podamy w ciągu najbliższych kilku tygodni - mówi trojmiasto.sport.pl rzecznik sopockiego klubu Katarzyna Wirkowska.

Więcej o: