Lorenzo Micelli nowym trenerem siatkarek Atomu Trefl

Włoch Lorenzo Micelli będzie trenerem siatkarek Atomu Trefl w sezonie 2014/15. Zastąpi na tym stanowisku Teuna Buijsa, który opuścił sopocki zespół w trakcie meczów o 3. miejsce.
Holendra awaryjnie zastąpił Tomasz Wasilkowski i poprowadził drużynę do brązowego medalu, ale wiadomo było, że funkcję trenera będzie on pełnił tylko do końca sezonu. Teraz poznaliśmy nazwisko nowego szkoleniowca.

44-letni Micelli ma za sobą bogatą karierę szkoleniową. Od sezonu 2010/11 prowadził on turecki Eczacibasi Stambuł. W ostatniej edycji Ligi Mistrzyń w play-off jego zespół zmierzył się właśnie z Atomem. Sopocianki przegrały oba mecze - 0:3 w Ergo Arenie i 1:3 na wyjeździe. Ostatecznie Eczacibasi zakończyło całą rywalizację na 4. miejscu.

Wcześniej Micelli przez wiele lat pracował we Włoszech. Kolejno prowadził: Robur Tiboni Urbino, Corplast Corridonia, Auchan Ancona, Tena Santeramo, Megius Volley Padwa oraz Foppapedretti Bergamo. Od 2002 roku pracował w kobiecej reprezentacji Włoch. Najpierw jako członek ekipy technicznej, a w 2006 roku jako drugi trener. W swojej karierze wywalczył Puchar Włoch, dwa Superpuchary oraz mistrzostwo i Puchary Turcji.

Oficjalne podpisanie umowy z Włochem nastąpi 3 czerwca (wtorek) podczas specjalnej konferencji prasowej.