Klaudia Kaczorowska zostaje w Atomie Trefl Sopot

To będzie trzeci sezon Klaudii Kaczorowskiej w Atomie Trefl. Przyjmująca sopockiej drużyny zdecydowała się przedłużyć kontrakt z klubem.
- Zaaklimatyzowałam się w Sopocie przez minione dwa lata i cieszę się, że tu zostaję. Mam nadzieję, że będę miała w tym sezonie więcej okazji do pokazania się - mówi o pozostaniu w drużynie Kaczorowska.

Urodzona w Trzciance zawodniczka wywalczyła dotychczas z Atomem Treflem złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Choć przez większość minionego sezonu szkoleniowiec zespołu Teun Buijs nie zdecydował się zaufać niespełna 26-letniej siatkarce, to właśnie ona po rezygnacji Holendra grała pierwsze skrzypce w meczach o brązowe medale mistrzostw Polski. Pierwsze spotkanie zakończyła z 15 punktami na koncie i nagrodą MVP, a w drugim była najlepiej punktującą zawodniczką w zespole. Potencjał Kaczorowskiej dostrzegł także selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Makowski, który zaufał sopockiej przyjmującej i - jak pokazały mecze eliminacyjne - dokonał świetnego wyboru. Teraz mająca 183 cm siatkarka będzie musiała udowodnić swoją wartość także przed nowym trenerem zespołu Lorenzo Micellim.

- Bardzo się cieszę, że będę miała okazję współpracować z tak doskonałym szkoleniowcem, bo Micelli to nazwisko z tej najwyższej trenerskiej półki - mówi Kaczorowska. - Wierzę, że przydam się tej drużynie i razem wypracujemy na koniec sezonu jeszcze większy sukces niż ten ostatni medal.

Na razie w gronie przyjmujących Atomu Trefla poza Kaczorowską zobaczymy także Charlotte Leys. W klubie na pewno pozostają środkowe - Zuzanna Efimienko i Justyna Łukasik oraz libero Magdalena Kuziak. Na początku tygodnia klub ogłosił także podpisanie kontraktu ze środkową reprezentacji Polski Mają Tokarską. Pozostałe nazwiska, które uzupełnią skład dwukrotnych mistrzyń Polski, zostaną ujawnione na przestrzeni najbliższych tygodni.

DO SOPOTU PRZYJADĄ NAJPIĘKNIEJSZE CHEERLEADERKI PLAŻOWE NA ŚWIECIE [ZDJĘCIA]