Sport.pl

Lorenzo Micelli o przeciwniczkach w Pucharze CEV: Myślę, że poradzimy sobie z tym rywalem

ATOM Trefl Sopot w rozgrywkach Pucharu CEV w swoim pierwszym meczu zmierzą się z mistrzem Ukrainy Siewierodonczanką. Z losowania zadowolony jest szkoleniowiec sopocianek, który przyznaje, że jego zespół nie powinien mieć problemów z pokonaniem przeciwniczek.
- Na pierwszy rzut oka można powiedzieć tyle, że Siewierodonczanka to zespół, w którym gra połowa reprezentacji Ukrainy - mówi trener ATOMu Lorenzo Micelli. - Wszystkie zawodniczki są zaś z tego kraju. Oczywiście to tylko ocena pobieżna i przyjrzymy się rywalkom dużo, dużo dokładniej. Tym bardziej że jeszcze nie wiadomo, jak zostanie zbudowana drużyna do momentu starcia z naszym zespołem.

Gospodarzem pierwszego meczu będzie ATOM Trefl. Spotkanie rozegrane zostanie w terminie 11-13 listopada. Mecz rewanżowy w Siewierodoniecku zaplanowano pomiędzy 25 i 27 listopada.

Wydaje się, że po tych datach ATOM przygotowywał będzie się do meczów kolejnej rundy. A więc ze zwycięzcą pary SK UP Ołomuniec z Czech - Gea Happel Amigos Zoersel z Belgii.

- Dobrze będzie zagrać z takim rywalem na samym początku i cieszę się, że tak rozpoczniemy naszą drogę w tym pucharze. Nie powiem jednak, że to przeciwnik łatwy, bo tu nie ma łatwych oponentów, ale naturalnie myślę, że poradzimy sobie z tym rywalem. Niemniej podkreślam, że mam duży szacunek do tej drużyny - dodaje szkoleniowiec.

Więcej o: