Sport.pl

Siatkarka Atomu Trefl Sopot kapitanem reprezentacji Polski

Polska reprezentacja bez potknięcia realizuje założony plan związany z siatkarską Ligą Europejską. Polki dwukrotnie wygrały 3:1 z reprezentacją Hiszpanii. W tych meczach kapitanem reprezentacji była nowa zawodniczka Atomu Trefl Sopot Maja Tokarska.
Biało-czerwone po weekendowych zwycięstwach z Hiszpankami objęły prowadzenie w grupie B Ligi Europejskiej. Co ważne, zespół osiągnął ten wynik bez kilku kluczowych zawodniczek, w tym trzech siatkarek Atomu Trefl - Izabeli Bełcik, Katarzyny Zaroślińskiej oraz Klaudii Kaczorowskiej. Barwy trzeciego zespołu Orlen Ligi reprezentowała natomiast Maja Tokarska, która w meczach z reprezentacją Hiszpanii objęła rolę kapitana - pierwszy raz w karierze. Jak środkowa odnajduje się w nowej roli?

- Szczerze mówiąc, to nie za bardzo wiem, co mam robić (śmiech). To dopiero pierwsze dni w tej roli, ale mam nadzieję, że dobrze się z niej wywiążę - mówi dla oficjalnej strony PZPS Tokarska. - Tak naprawdę to w odgrywaniu nowej roli dużo pomaga mi moja koleżanka z pokoju - Ola Sikorska i wszystkie dziewczyny. Ale mianowałam też dwie zastępczynie - Agatę Durajczyk (Atom Trefl) i Natalię Kurnikowską. Po to, żebym się nie pogubiła.

Więcej o: