Ale numer w Atomie

Klub Atom Trefl Sopot przedstawił numery poszczególnych zawodniczek na sezon 2014/2015. Sprawdź, jakie numery wybrały siatkarki trzeciego zespołu poprzedniego sezonu Orlen Ligi.
Numer 1. Ze względu na wypożyczenie Natalii Gajewskiej do Siódemki Legionowo numer 1 wraca do Mai Tokarskiej. Pochodząca z Gdańska środkowa zakładała bowiem atomową koszulkę z "jedynką" w sezonie 2011/2012. Przed nią z tym numerem występowała zaś inna rozgrywająca, legenda reprezentacji Polski Magdalena Śliwa.

Z "dwójką" zaś zobaczymy Deję McClendon. Amerykanka obierze ten numer po bardzo lubianej w Sopocie Marioli Zenik. Czy również ona zaskarbi sobie tak wielką sympatię fanów? O tym przekonywać się będziemy od października. Oprócz Zenik z numerem 2 w Atomie Treflu Sopot w sezonach 2010/2011 i 2011/2012 występowała również Katarzyna Konieczna.

Charlotte Leys jest pierwszą zawodniczką, która zachowuje koszulkę z numerem trzecim. Wcześniej z tą cyfrą wybiegały na boisko kolejno Dorota Świeniewicz i Erika Coimbra.

Najdłużej, bo odkąd klub występuje w siatkarskiej ekstraklasie, stałą właścicielkę ma numer 4. Tradycyjnie w takiej koszulce grę zespołu reżyserowała będzie Izabela Bełcik i będzie to dla tej zawodniczki już piąty sezon w sopockiej drużynie.

Z "piątką" na plecach zagra Jana Matiasovska. Azerska przyjmująca przejmuje ten numer po Judith Pietersen i ma pełnić rolę nieco podobną do holenderskiej atakującej, stanowiąc duże wzmocnienie w ofensywie zespołu znad Bałtyku. Wcześniej numer należał do dwóch środkowych - Kingi Maculewicz i Doroty Pykosz.

"Szóstka" przez dwa pierwsze sezony należała do Eleonory Dziękiewicz, ale teraz trzeci sezon z rzędu będzie legitymowała się nią Anna Podolec. Sopocka atakująca będzie jednak występowała w niej już pod przyjętym po ślubie nazwiskiem Miros.

Dopiero pierwszy raz zdarza się, że nikomu w zespole nie przypadnie numer siódmy. Nigdy też nie zdarzyło się, aby "ósemka" nie zmieniła po sezonie właścicielki - aż do teraz. Ponownie bowiem zaprezentuje się z nią Zuzanna Efimienko, która wybrała ten właśnie numer w zeszłym sezonie po innych atomowych poprzedniczkach - kolejno Simonie Rinieri, Alishy Glass i Dorocie Wilk.

Numer 9 przypadał do tej pory Oldze Fatiejewej, Corinie Ssuschke-Voigt, Sylwii Wojcieskiej i Briżitce Molnar, ale w tym sezonie nie znalazł żadnej entuzjastki. Ruchoma pozostanie za to "10". Od sezonu 2011/2012 występowały z nią Magdalena Saad, Anita Kwiatkowska, a w zeszłym sezonie Kimberly Hill. Do tych siatkarek, grających notabene na trzech różnych pozycjach, dołączy teraz także rozgrywająca - Anna Kaczmar.

"11" trzeci rok z rzędu założy Justyna Łukasik. Przed nią z tym numerem wybiegały na boisko Izabela Śliwa i Megan Hodge. Również trzeci sezon z "12" zagra Magdalena Kuziak, która numer otrzymała po grającej w Sopocie Turczynce Neriman Ozsoy.

Teraz "13" w Atomie Treflu Sopot będzie cechą rozpoznawczą Agaty Durajczyk, która tą samą liczbą legitymuje się również w reprezentacji Polski.

Z numerem 16 także trzeci rok z rzędu zobaczymy Klaudię Kaczorowską, która podzieliła się nim w historii sopockiego klubu jedynie z Dorotą Wilk.

Na ostatni i najwyższy numer w zespole zdecydowała się Katarzyna Zaroślińska. Podobnie jak Meryem Boz w pierwszym sezonie Atomu Trefla, założy ona koszulkę z "18". Biorąc jednak pod uwagę małą liczbę występów młodej Turczynki w sopockiej drużynie oraz nadzieje, jakie pokładane są w pochodzącej z Gorzowa Wielkopolskiego zawodniczce, można spokojnie powiedzieć, że to właśnie ona będzie miała okazję napisać swój kawałek historii do koszulki opatrzonej tym numerem.

Pełne zestawienie:

Nr 1 - Maja Tokarska, nr 2 - Deja McClendon, nr 3 - Charlotte Leys, nr 4 - Izabela Bełcik, nr 5 - Jana Matiasovska, v 6 - Anna Miros, nr 8 - Zuzanna Efimienko, nr 10 - Anna Kaczmar, nr 11 - Justyna Łukasik, v 12 - Magdalena Kuziak, nr 13 - Agata Durajczyk, nr 16 - Klaudia Kaczorowska, nr 18 - Katarzyna Zaroślińska.