Atom Trefl Sopot drugą sportową marką w Polsce

Atom Trefl Sopot został uznany drugą sportową marką roku w II edycji konkursu The Champ Awards - polskie kampanie sportowe. Brązowe medalistki Orlen Ligi z ubiegłego sezonu w zestawieniu ustąpiły jedynie klubowi piłki ręcznej Vive Targi Kielce, a jednocześnie wyprzedziły piłkarską Legię Warszawa.
- Takie wyróżnienia to miła informacja dla każdego, kto jest częścią Atomu Trefla Sopot. W klubie zawsze mówimy, że stanowimy kolektyw łącznie z drużyną, że chcemy działać spójnie i dlatego cieszymy się, że zostało to docenione i dostrzeżone. Pracujemy ze świetnymi i profesjonalnymi sportowcami, mamy bardzo dobry skład personalny w klubie i ta współpraca z roku na rok wygląda coraz lepiej. Gdyby nie to, ciężko byłoby wypracować sukces klubu. Tymczasem takie wyróżnienia mówią same za siebie i to bardzo mnie cieszy, bo oznacza, że zmierzamy w dobrym kierunku - mówi prezes klubu Roman Szczepan Kniter.

- Cieszę się, że idziemy śladem największych klubów. Trzeba też zwrócić uwagę na to, w jakim gronie znalazł się nasz klub. Piłka ręczna jest w kraju sportem bardzo popularnym ze względu na kwalifikację reprezentacji do największych imprez międzynarodowych. Piłka nożna z kolei to "religia". My wyprzedziliśmy klub piłki nożnej i znaleźliśmy się za piłką ręczną pomimo braku sukcesów kadry siatkarek. To bardzo wyraźny sygnał, że praca, jaką wkładamy w popularyzację siatkówki kobiecej w Polsce, jest zauważalna i to bardzo nas cieszy i napędza do dalszych działań - mówi Agata Benesz, kierownik działu marketingu w Atomie Treflu.

Założeniem i ideą przedsięwzięcia The Champ Awards jest pomoc w rozwoju polskiego sportu, połączenie biznesu ze sportem w celu zwiększenia nakładów prywatnego i państwowego biznesu na programy upowszechniające kulturę fizyczną i sport oraz nagrodzenie wszystkich, którzy w okresie 12 miesięcy trwania edycji konkursu przyczynili się do promocji sportu i rekreacji.

Kapitułę konkursu "The Champ Awards" stanowią autorytety w dziedzinie biznesu, sportu, osoby reprezentujące różnorodne dziedziny życia i gospodarki. W jury z kolei zasiadają autorytety marketingu sportowego z największych polskich agencji marketingowych oraz wiodących na rynku marek.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?