Sport.pl

Kapitan reprezentacji Polski w Atomie Treflu Sopot

Pozycję libero w Atomie Treflu Sopot wzmocni wielokrotna reprezentantka Polski i kapitan drużyny narodowej Milena Rosner, która po przebytych testach podpisała kontrakt obowiązujący na najbliższy sezon.
Rosner to mistrzyni Europy z 2005 roku. O miejsce na pozycji libero rywalizować będzie z inną reprezentantką Polski, Agatą Durajczyk.

- Z rywalizacji w klubie zawsze wychodzi coś dobrego - podsumowuje krótko podpisanie kontraktu z Rosner prezes klubu Roman Szczepan Kniter.

34-letnie siatkarka urodziła się w Słupsku. W latach 2011-13 grała w Impelu Wrocław. Wcześniej reprezentowała kluby z lig włoskiej, hiszpańskiej i rumuńskiej. Z Foppapedretti Bergamo świętowała wywalczenie Pucharu Włoch, a z Club Voleibol Tenerife wywalczyła brązowy medal Ligi Mistrzyń, będąc także najlepiej przyjmującą zawodniczką Final Four z 2007 roku, a jednocześnie także wicemistrzynią Hiszpanii. W 2011 roku zdobyła z Dinamem Bukareszt brązowy medal ligi rumuńskiej. W swoim dorobku 34-letnia zawodnika ma także dwa mistrzostwa Polski wywalczone z zespołem z Muszyny (2006, 2009).

Największym sportowym sukcesem w karierze Rosner pozostaje jednak złoty medal Mistrzostw Europy 2005. Warto także zaznaczyć, że trzy lata później awansowała ona z zespołem biało-czerwonych do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Olbrzymie doświadczenie Rosner jest jednym z głównych powodów, dla których popularna "Kapitanka" występować będzie w PGE Atomie Treflu.

- Jej doświadczenie mówi samo za siebie, dlatego ma stanowić dla drużyny wsparcie nie tylko pod kątem sportowym, ale także mentalnym - wyjaśnia dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń, a obecnie szkoleniowiec sopocianek Lorenzo Micelli.

Rosner podpisała z PGE Atomem Treflem kontrakt obowiązujący na najbliższy sezon. W piątkowym meczu z Chemikiem Police zawodniczka odpoczywała, ale być może zagra w kolejnych spotkaniach SGB Amica Cup Szamotuły 2014 - w sobotę (18:00) z Polskim Cukrem Muszynianką lub w niedzielę (11:00) z Impelem Wrocław.

DO SOPOTU PRZYJADĄ NAJPIĘKNIEJSZE CHEERLEADERKI PLAŻOWE NA ŚWIECIE [ZDJĘCIA]


Więcej o: