Hala 100-lecia pełna reprezentantek kraju

Po stronie PGE Atomu Trefla Sopot Maja Tokarska, Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Agata Durajczyk, Klaudia Kaczorowska i Katarzyna Zaroślińska. Po stronie SK banku Legionovii Katarzyna Połeć, Malwina Smarzek, Aleksandra Wójcik i Daria Paszek. Łącznie dziesięć aktualnych reprezentantek Polski wybiegnie na boisko Hali 100-lecia Sopotu w 10. kolejce Orlen Ligi w Sopocie.
Atomówki muszą ścigać Polski Cukier Muszyna, który rozegra ciężkie spotkanie w Bielsku-Białej i również może tam zgubić punkty. W tej chwili sopocianki od mineralnych dzielą cztery punkty, więc zmniejszenie tego dystansu musi być obecnie celem numer jeden dla drużyny Lorenzo Micellego.

- Musimy zagrać naszą siatkówkę, pomimo tego że zapewne pojawią się roszady w składzie, bo któraś z nas będzie musiała akurat odpocząć. Te mecze mimo przeciwników z dołu tabeli są z jednej strony ważne, a z drugiej ciężkie, bo każdy walczy teraz o jak najlepsze miejsce na półmetku ligi - przyznaje Klaudia Kaczorowska, przyjmująca PGE Atomu Trefla Sopot.

SK bank Legionovia, z wypożyczoną z PGE Atomu Trefla Sopot rozgrywającą Natalią Gajewską, będzie pierwszym z czterech grudniowych rywali sopocianek. 11 grudnia w ramach Pucharu CEV zagrają one z belgijskim Gea Happel Amigos Zoersel, 22 grudnia w ramach 12. kolejki Orlen Ligi zmierzą się z KSZO Ostrowiec, a siedem dni później na zakończenie roku staną naprzeciwko KS Pałacu Bydgoszcz. Wszystkie spotkania ligowe zostaną rozegrane o godz. 17 w Hali 100-lecia Sopotu, a mecz Pucharu CEV o godz. 20 w Ergo Arenie.