Kibice Trefla chcą pobić jeden z rekordów Guinnessa. Jaki?

412 metrów - tyle wynosi obwód otoku hali na granicy Gdańska i Sopotu. Tyle też mierzyć ma list do Św. Mikołaja, który kibice Lotosu Trefla Gdańsk, Trefla Sopot i PGE Atomu Trefla Sopot napiszą podczas grudniowych meczów swoich drużyn.
Według Księgi rekordów Guinnessa najdłuższy napisany dotąd list do Świętego Mikołaja mierzył 300 metrów. Kibice klubów z Gdańska i Sopotu mogą jednak stworzyć dłuższy list, a przy tym pomóc potrzebującym dzieciom. Organizatorami tej niezwykłej akcji są Ergo Arena, Lotos Trefl Gdańsk, Trefl Sopot i PGE Atom Trefl Sopot, zaś partnerami przedsięwzięcia - Galeria Bałtycka, Sportpoland.com, Loopy's World i International Paper.

Akcja "Otocz Ergo Arenę życzeniami" - oprócz nadziei, że Święty Mikołaj spełni wszystkie życzenia, przyniesie wymierną pomoc dzieciom, które bardzo jej potrzebują. Jeżeli połączone listy dadzą długość 412 metrów, każdy z podopiecznych Domów Dla Dzieci "To Nasz Dom" w Ustce i Słupsku otrzyma wspaniały, świąteczny prezent.

Swoje listy składać będzie można na wszystkich przedświątecznych meczach klubów Grupy Trefl. Akcja rozpocznie się w sobotę, 6 grudnia, kiedy o godz. 17 PGE Atom Trefl podejmie Siódemkę SK Bank Legionovię w sopockiej Hali 100-lecia. Z kolei 11 grudnia o godz. 20 siatkarki zagrają z belgijskim Gea Happel Amigos Zoersel w meczu 1/8 finału Pucharu CEV. 14 grudnia o godz. 17 koszykarze Trefla Sopot zmierzą się z Polskim Cukrem Toruń, a 19 grudnia o godz. 19 siatkarze Lotosu Trefla podejmą Cerrad Czarnych Radom. Trzy ostatnie mecze odbędą się w Ergo Arenie.

Przy wejściu głównym zlokalizowany zostanie także punkt, w którym w dni powszednie od 8 do 18 grudnia w godzinach 15-18 zostawiać będzie można swoje listy. W to przedsięwzięcie mogą angażować się bowiem nie tylko osoby, które regularnie bywają na meczach klubów Grupy Trefl, ale wszyscy chętni. Ważne, by każdy list oznaczony był z przodu metryczką z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu autora oraz ewentualną nazwą szkoły.

Akcja zakończy się piknikiem pod halą, który zaplanowano na niedzielę, 21 grudnia. List zostanie wówczas rozwinięty na otoku, a później przekazany Świętemu Mikołajowi, który będzie miał jeszcze kilka dni na realizację życzeń. Na wszystkich czekać będą także sportowcy trzech klubów Grupy Trefl i maskotka Treflik. Wtedy też Mikołaj nagrodzi tych, którzy najbardziej zaangażują się w powstanie tego rekordowego listu.

Osoby, które przyniosą do Ergo Areny swoje życzenia, mogą bowiem również liczyć na przyjemniejszy grudzień. Autor najładniejszego listu otrzyma bon o wartości 3 tys. zł do wykorzystania na przedświąteczne zakupy w Galerii Bałtyckiej. Nagrodzone zostaną także szkoły, które dostarczą największą liczbę listów. Będą mogły one zdobyć voucher na kwotę 1500 zł do wykorzystania w sklepie Sportpoland.com, zestawy puzzli i gier firmy Trefl oraz bilety na mecze drużyn zaangażowanych w projekt lub voucher na trzy godziny korzystania z sali treningowej Ergo Areny i zwiedzanie obiektu, a także wejście dwóch klas do centrum Loopy's World.

Podstawowym celem akcji jest jednak pomoc dzieciom z domów dziecka. Dlatego już teraz zachęcamy wszystkich kibiców, by podczas meczów wspólnie pomogli stworzyć ten wyjątkowy list i namówili do tego również swoich znajomych z pracy czy szkoły.