Łatwe zwycięstwo siatkarek Atomu Trefla w Pile

W kolejnym spotkaniu Orlen Ligi siatkarki Atomu Trefla Sopot bez problemu pokonały na wyjeździe PGNiG Naftę Piła 3:0 i umocniły się na 3. miejscu w tabeli.
Mecz nie miał zbyt wielkiej historii, zespół Atomu wygrał go niemal równie łatwo, jak rozegrane w czwartek spotkanie Pucharu CEV ze słabiutkim zespołem z Belgii Gea Happel Amigos Zoersel. Co prawda, sam początek meczu w Pile miał bardzo wyrównany przebieg (4:4, 7:7, 12:12), ale potem zaczął się odjazd Atomu. Sopocianki zdobyły siedem punktów z rzędu, objęły prowadzenie 19:12 i było praktycznie po pierwszym secie. Zakończył się on zwycięstwem gości 25:17.

W drugiej partii przewaga Atomu widoczna była od samego początku, podopieczne Lorenzo Micellego prowadziły 5:1, 7:2, 10:6. Pilanki na moment zbliżyły się na dwa punkty (14:12), ale to był tylko chwilowy zryw. Szybko wszystko wróciło do normy (19:13 dla Atomówek) i cały set znów łatwo padł łupem gości (25:18).

W trzeciej części było trochę walki na samym początku, jednak od stanu 6:6 całkowitą kontrolę po raz kolejny przejęły sopocianki. Na drugą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 16:10, a potem jeszcze powiększyły przewagę. Ostatecznie trzeciego seta wygrały 25:13 i cały mecz 3:0.

PGNiG Nafta Piła - Atom Trefl Sopot 0:3

Sety: 17:25, 18:25, 13:25

Nafta: Milović, Raczyńska, Sobczak, Nadziałek, Krawulska, Jarmoc, Pauliukouskaya (libero) oraz Skorupka, Stencel, Wawrzyniak, Konieczna.

Atom Trefl: Bełcik, Leys, Efimienko, Kaczorowska, Zaroślinska, Cooper, Durajczyk (libero) oraz McClendon.