Sport.pl

Atom Trefl poznał pucharowego rywala

We wtorek rozlosowane zostały brakujące pary Pucharu Polski. Atomówki w starciu z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza będą mogły liczyć na przewagę w postaci własnej hali oraz kibiców.
Już po rozegraniu 11. kolejki Orlen Ligi wiadome było, że PGE Atom Trefl Sopot jako trzecia drużyna na półmetku rundy zasadniczej zmierzy się z szóstym zespołem ligi, Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza. Drogą losowania wyłoniono gospodarza jedynego meczu ćwierćfinałowego, który będzie decydował o tym, kto zagra w finałowej czwórce. Jest to znacząca zmiana w odróżnieniu od ubiegłego sezonu, w którym zespoły rozgrywały mecze i u siebie, i na wyjeździe. Dlatego przewaga własnej hali i kibiców może okazać się czynnikiem bardzo istotnym, a może nawet decydującym o promocji do kolejnej fazy tych rozgrywek.

- Musimy to wykorzystać, bo przewaga hali i kibiców jest zawsze bardzo ważna - zgadza się trener PGE Atomu Trefla Sopot, Lorenzo Micelli i dodaje: - Każdy mecz jest na swój sposób trudny. Dąbrowianki są bardzo dobrym rywalem, grają ciekawą siatkówkę, ale oczywiście my też zagramy "swoje", aby wyjść z tej konfrontacji zwycięsko.

Spotkania ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 25 lutego. W przypadku kolidowania tego terminu z rozgrywkami drużyn w europejskich pucharach, wybrane mecze zostaną przełożone na 7 marca. W kolejnej fazie na zwycięzcę pary sopocko-dąbrowskiej będzie czekał najprawdopodobniej Polski Cukier Muszyna. Mecze półfinałowe i finałowe zaplanowano na 14-15 marca.

Więcej o: