Przedświąteczna wygrana PGE Atomu Trefla Sopot

W ostatnim meczu przed świętami Bożego Narodzenia siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Meczem z KSZO sopocianki rozpoczęły rywalizację w rundzie rewanżowej sezonu zasadniczego Orlen Ligi.
W meczu z KSZO w zespole z Sopotu nie mogły jeszcze zagrać dwie nowe siatkarki Klaudia Kulig i Falyn Fonoimoana, które zastąpiły w kadrze Atomu Milenę Rosner i Janę Matiasovską. Fonoimoana dotarła do Polski dopiero w piątek późnym wieczorem, a Kulig przygotowuje się z kadrą juniorek do turnieju kwalifikacyjnego do nadchodzących mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

Pierwszy set nie miał żadnej dramaturgii. Od początku seta podopieczne Lorenzo Micellego wyszły na prowadzenie, które systematycznie powiększały i wygrały bez kłopotu 25:14.

W drugim zawodniczki z Ostrowca zaskoczyły siatkarki z Sopotu i na pierwszą przerwę techniczną schodziły z dwupunktową przewagą. Co prawda za chwilę Atom doprowadził do stanu 11:9, ale błędy seryjnie popełniane przez sopockie siatkarki sprawiły, że KSZO szybko odzyskało prowadzenie. Gra nie poprawiła się mimo zmiany rozgrywającej (Anna Kaczmar zastąpiła Izabelę Bełcik) i w końcówce KSZO prowadziło już 23:20. Wtedy w polu serwisowym pojawiła się Justyna Łukasik i dzięki trzem skutecznym zagrywkom doprowadziła do wyrównania. W kolejnych akcjach błysnęła Zuzanna Efimienko i po jej dwóch blokach sopocianki uciekły spod topora i wygrały 26:24.

Przebieg trzeciego seta był bardzo podobny do drugiej partii. Gra toczyła się punkt za punkt, ale w końcówce siatkarki z Ostrowca tym razem nie wypuściły skromnej przewagi z rąk i wygrały do 23.

W czwartym secie Atom wrócił do dobrej gry z pierwszego seta i szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę. Nie była ona co prawda tak duża jak w inauguracyjnej partii, ale mimo to pozwoliła sopociankom na komfortowe prowadzenie gry i zwycięstwo 25:17.

PGE Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Sety: 25:14, 26:24, 23:25, 25:17

PGE Atom Trefl: Leys, Bełcik, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, McClendon, Łukasik

KSZO: rojek, Ganszczyk, Bawoł, Kuligowska, Tobiasz, Godfrey, Nowakowska (libero) oraz Stefańska