Atom Trefl wygrał, choć mógł skończyć mecz dużo wcześniej [RELACJA+ZDJĘCIA]

Miało być zwycięstwo i było, choć za trzeciego seta należy się lekka krytyka sopociankom, które zamiast wygrać w trzech setach, musiały rozegrać partię więcej.
Pierwszy set to całkowita dominacja sopocianek, które z każdą kolejną akcją powiększały prowadzenie. Ich przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Atom mógł sobie pozwolić nawet na momenty przestoju, ale nic takiego nie miało miejsca, a w końcówce tej partii gospodynie odskoczyły na osiem punktów.

Bardziej wyrównany był drugi set, jednak tylko na początku, gdy siatkarki z Bydgoszczy nawet w pewnym momencie prowadziły. I gdy wydawało się, że atomówki wróciły na właściwe tory, Pałac doszedł Atom na jeden punkt (16:15, 17:16). To musiało podziałać bardzo motywująco na gospodynie - końcówkę znów rozegrały koncertowo i zmiotły rywalki z parkietu.

W trzecim secie miała miejsce powtórka z rozrywki. Kolejne punkty dla Atomu i łudząco podobny przebieg partii do drugiej zwiastował rychłe zwycięstwo podopiecznych Lorenzo Micelliego. Lecz niespodziewanie to Pałac wygrał partię. Stało się tak dlatego, że Atom nie potrafił odskoczyć na więcej punktów i nie potrafił też utrzymać dwupunktowego prowadzenia (22:20). Momentem zwrotnym była zepsuta zagrywka przez gospodynie. A drużyna Andrzeja Grabowskiego zwietrzyła szansę i nie wypuściła z rak daru od losu, a w zasadzie prezentu do atomówek.

Taki obrót sprawy podziałał na zawodniczki Micelliego jak płachta na byka. Po ataku Katarzyny Zaroślińskiej było 6:1 dla Atomu. Potem sopocianki utrzymywały dość bezpieczną przewagę i nagle - nie wiedzieć czemu - wytrąciły się z rytmu. Przy stanie 12:11 o czas poprosił Micelli. Potem gra toczyła się punkt za punkt, a w końcówce wyższe umiejętności i lepszy skład przesądził o zwycięstwie sopocianek.

Atom Trefl Sopot - Pałac Bydgoszcz

Sety: 25:17, 25:18, 23:25, 25:20

Atom: Tokarska, McClendon, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (L) oraz Efimienko.

Pałac: Polak, Biedziak, Misiuna, Skorupa, Czyżnielewska, Fojucik, Korabiec (L) oraz Dybek, Bałdyga, Nowakowska.