Siatkarki Atomu rozgromiły Impel [RELACJA + ZDJĘCIA]

W meczu 3. z 4. drużyną Orlen Ligi zdecydowanie lepszy okazał się PGE Atom Trefl Sopot, który bez najmniejszych problemów rozbił w Ergo Arenie Impel Wrocław 3:0.
Pierwszy set był kompletnie bez historii i gdyby w końcówce sopocianki zachowały nieco więcej koncentracji, mógł się zakończyć ich rekordowym zwycięstwem. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły, prowadząc 8:1 (za chwilę było nawet 9:1), a na drugą - aż 16:4. Potem nieco się rozluźniły i ostatecznie wygrały "tylko" 25:14.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana, ale wciąż pod wyraźne dyktando zawodniczek Atomu. Przewagę powiększały one powoli, acz systematycznie (4:1, 8:4, 15:9) i zatrzymały się dopiero przy stanie 21:12. Wówczas Impel podgonił na 23:19, jednak dwie ostatnie piłki należały do sopocianek. 25:19 i 2:0 w setach.

Najbardziej zacięty był ostatni set, ale znów tylko do czasu. Początkowo prowadziły wrocławianki (5:3, 6:4), potem przez dłuższy czas zespoły szły "łeb w łeb" (7:7, 11:11) aż do stanu 13:13. Od tego momentu Atom włączył przerzutkę, zdobył pięć punktów z rzędu, a w sumie końcówkę seta wygrał aż 12:2.

Sopocianki dzięki zwycięstwu 3:0 umocniły się na 3. miejscu w tabeli Orlen Ligi.

PGE Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0

Sety: 25:14, 25:19, 25:15

Atom: Bełcik, Leys, Tokarska, Kaczorowska, Zaroślińska, Efimienko, Durajczyk (libero).

Impel: Hanke, Cutura, Kąkolewska, Kaczor, Mroczkowska, Ptak, Topić (libero) oraz Hagglund, Grejman, Kwiatkowska, Gryka, Kauffeldt.