Sport.pl

Optymizm w Atomie przed meczem w Pucharze CEV

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w środę o 20.30 zmierzą się w 1/4 Pucharu CEV z Prosecco Doc-Imoco Conegliano. I będzie to spotkanie starych znajomych. Trenerem włoskiej drużyny jest były członek sztabu szkoleniowego Atomu - Nicola Negro, a w zespole gra sama Neriman Ozsoy.
Sopocianki udały się do Włoch w poniedziałkowe popołudnie. W porannym treningu w Ergo Arenie brały udział wszystkie siatkarki, łącznie z Brittnee Cooper i Deją McClendon, które przez drobne urazy nie wystąpiły w spotkaniu z Impelem Wrocław. Pewna wygrana 3:0 i koncertowa gra dodały drużynie Lorenzo Micelliego pewności siebie.

- Humory, nasze morale i wiara w siebie z pewnością polepszyły się i wzrosły, więc jedziemy do Włoch w optymistycznych nastrojach - zapewnia Klaudia Kaczorowska, przyjmująca Atomu.

Mecz z Impelem pokazał, że sopocianki mocno poprawiły boiskową koncentrację i wyeliminowały dokuczające im przestoje w grze. W Pucharze CEV te dwie rzeczy mogą okazać się bardzo ważne.

- Mamy świadomość, że ten mecz w Pucharze CEV jest ważny, bo tam już nie można pozwolić sobie na porażkę. Kto po dwumeczu przegra, ten odpadnie. Dlatego uważam, że wyjeżdżając tam, trzeba zrobić jak najwięcej - mówi kapitan drużyny Izabela Bełcik.

Prosecco Doc-Imoco Conegliano jest obecnie 4. drużyną włoskiej Serie A. Na swojej drodze w Pucharze CEV Włoszki spotkały dotąd Chemika Jużnyj, z którym dwukrotnie wygrały 3:1, i Novą KBM Branik Maribor. Ze słoweńską drużyną Włoszki najpierw wygrały 3:0, a później, zwyciężywszy w meczu rewanżowym, w dwóch potrzebnych do awansu setach przegrały po tie-breaku.

Zespół z Conegliano boryka się z problemami kadrowymi - ze składu wypadła Alisha Glass. Kontuzja byłej rozgrywającej Atomu i aktualnej mistrzyni świata okazała się na tyle poważna, że klub ściągnął w jej miejsce Michę Hancock. Amerykanka w 2013 roku wywalczyła razem z Deją McClendon mistrzostwo amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. W pierwszym meczu z atomówkami jednak nie zagra - obecnie przebywa bowiem na szerokim zgrupowaniu kadry m.in. z nową siatkarką PGE Atomu Trefla Falyn Fonoimoaną.

Sopocianki w dotychczasowych potyczkach Pucharu CEV nie miały najmniejszych problemów z wyeliminowaniem belgijskiego Gea Happel Amigos Zoersel (dwie wygrane 3:0). Rewanż z Włoszkami zostanie rozegrany w Ergo Arenie 22 stycznia o godz. 20.30. W awansie do dalszej fazy liczyć się będą sety, a w przypadku takiego samego bilansu zwycięzcę rywalizacji wyłoni tzw. złoty set.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o: