Atomówki zachwyciły i awansowały w Pucharze CEV

Podopieczne trenera Lorenzo Micellego zdecydowanie zwyciężyły w rewanżu z Proseco Doc-Imoco Conegliano 3:0, by po chwili w ?złotym secie? wygrać 15:9. Dzięki temu awansowały do kolejnej fazy Pucharu CEV.
Przegrana przed tygodniem z Proseco Doc-Imoco Conegliano spowodowała, że aby siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot mogły myśleć o awansie do kolejnej fazy rozgrywek europejskich pucharów, musiały wygrać za trzy punkty (3:0 lub 3:1), by doprowadzić do "złotego seta", który decydował o promocji. Sopocianki zachwyciły w meczu w Ergo Arenie, wygrywając bez najmniejszych problemów w trzech setach do 20, 18 i 12 (!).

Uskrzydlone takim zwycięstwem w trzeciej partii atomówki do "złotego seta" podeszły z jeszcze większą werwą, wygrywając do 20. To pozwoliło awansować w Pucharze CEV.

Atom - Conegliano 3:0 + "złoty set" 1:0

Sety: 25:20, 25:18, 25:12 oraz 15:9

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Leys, Bełcik, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (L)

Prosecco Doc-Imoco Conegliano: Fiorin, Adams, Katić, Ozsoy Nikołowa, Barazza, de Gennaro (L)