Sport.pl

Na kogo może trafić PGE Atom Trefl w Pucharze CEV? Na zespół z Ligi Mistrzyń

Po wyeliminowaniu Proseco Doc-Imoco Conegliano Atom Trefl sposobi się już do kolejnej rundy Pucharu CEV. W niej zespół z Sopotu zmierzy się drużyną, która zajmie 3. miejsce w jednej z grup Ligi Mistrzyń. Możliwości jest wiele.
Pokonując Włoszki po złotym secie (relacja TUTAJ) sopocianki znalazły się w Challenge Rund Pucharu CEV. A mówiąc prościej, jest to ćwierćfinał tych rozgrywek. Zatem co czeka dalej drużynę Lorenzo Micelliego?

Do rywalizacji w tej rundzie (mecz i rewanż) przystąpi osiem drużyn, do półfinału awansują cztery. Cztery z nich dotarły do tego poziomu poprzez kolejne wygrane w poprzednich rundach Pucharu CEV i są to obok PGE Atomu Trefla - francuski Beziers VB, rosyjskie Dynamo Krasnodar oraz turecki Galatasaray Stambuł. Zespoły te na pewno nie spotkają się w fazie Challenge Round, ponieważ wszystkie czekają na przeciwnika, który odpadnie z Europejskiej Ligi Mistrzyń.

Tu zaś zasady są dość skomplikowane. W Lidze Mistrzyń do kolejnej fazy z pięciu grup kwalifikuje się 13 drużyn. Wśród nich są zespoły, które zajęły pierwsze lub drugie miejsce w danej grupie, łącznie 10 zespołów, a także dwie drużyny z trzecich miejsc, które uzyskały najlepszy bilans punktowy. Wśród tych zespołów zostanie wyłoniony jednak organizator Final Four Ligi Mistrzyń, a w jego miejsce zostanie dokooptowana kolejna drużyna z trzeciego miejsca z najlepszym wynikiem. Podsumowując, w dalszej fazie Ligi Mistrzyń zobaczymy 10 drużyn z miejsc 1-2 oraz 3 trzecie zespoły poszczególnych grup.

Dwa zespoły, które zajmą trzecie miejsca w Lidze Mistrzyń, "spadną" do Pucharu CEV. Podobnie będzie także w przypadku dwóch drużyn, które zajmą z najlepszym bilansem punktowym ostatnie miejsca w swoich grupach. Europejskie puchary zakończą się zatem najprawdopodobniej dla Impela Wrocław, LP Viesti Salo i Partizana Belgrad.

Losowanie Challenge Round odbędzie się 29 stycznia o 11.30. Podczas niego poznamy także pary fazy play-off Europejskiej Ligi Mistrzyń. Jednak zespoły z najwyższej klasy rozgrywek europejskich zakończą rywalizację grupową dopiero 28 stycznia, co sprawia, że grono potencjalnych rywali sopocianek nadal pozostaje bardzo szerokie. Na tę chwilę zmierzyć się one mogą z jednym zespołów wciąż walczących o miejsca 2-4 w poszczególnych grupach, czyli kolejno: Dynamem Kazań, Rabitą Baku, Agelem Prościejów, Nantes VB, Stiintą Bacau, Unendo Yamamay Busto Arsizio, Dresdnerem SC, Omiczką Omsk, RC Cannes oraz Nordmeccanicą Piacenza.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o: