Sport.pl

Ważny mecz siatkarek Atomu w Muszynie. Bój o wicelidera

Siatkarki PGE Atomu Trefl zmierzą się w piątek na wyjeździe z Muszynianką, a stawką meczu będzie pozycja wicelidera Orlen Ligi.
Zajmujące drugie miejsce w tabeli sopocianki wyprzedzają trzecią Muszyniankę o dwa punkty (poza zasięgiem jest Chemik Police). Żeby utrzymać pozycję wicelidera, podopieczne Lorenzo Micellego mogą więc sobie pozwolić na porażkę w tie-breaku. W wypadku zwycięstwa Atom praktycznie przypieczętuje pozycję numer 2 przed play-off, gdyż w trzech ostatnich kolejkach jego rywalami będą zespoły Budowlanych Łódź (obecnie 7. miejsce), Legionovii (8.) oraz PGNiG Nafty Piła (11.). Strata jakichkolwiek punktów w tych meczach byłaby niespodzianką.

Sopocianki będą też faworytkami spotkania w Muszynie. W ostatnich tygodniach prezentują bowiem bardzo wysoką formę. W Orlen Lidze rozprawiły się bez większych problemów z czołowymi zespołami (Impel Wrocław, Aluprof Bielsko-Biała, Tauron Dąbrowa Górnicza), a w Pucharze CEV wyeliminowały mocną włoską drużynę Prosecco Doc-Imoco Conegliano. Z kolei Muszynianka dwa ostatnie mecze ligowe przegrała (0:3 z Chemikiem oraz 1:3 z Impelem).

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18, transmisja w Polsat Sport.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY


Więcej o: