Siatkarki Atomu Trefla w półfinale Pucharu CEV [RELACJA+ZDJĘCIA]

Formalności stało się zadość. Siatkarki PGE Atomu Trefl pokonały w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu CEV rumuńską Stiintę Bacau 3:0 i awansowały do półfinału rozgrywek. Tam ich rywalem będzie turecki Galatasaray Stambuł.
Atom sprawę awansu załatwił praktycznie już w pierwszym meczu, bez problemu wygrywając na wyjeździe 3:0. W Ergo Arenie do pełni szczęścia wystarczyły więc dwa wygrane sety (punktacja w europejskich pucharach jest identyczna jak w polskiej lidze - trzy punkty za zwycięstwo 3:0 lub 3:1, dwa za zwycięstwo 3:2, jeden za porażkę 2:3).

Początek meczu był w wykonaniu sopocianek nieco nerwowy i głównie ze względu na ich proste błędy do pierwszej przerwy technicznej trwała wyrównana walka. Potem jednak "atomowy" pociąg się rozpędził i szybko odjechał rywalkom w siną dal. W końcówce seta było to już prawdziwe pendolino - od stanu 16:12 błyskawicznie zrobiło się 24:13 i oczywistym stało się, że także w rewanżu mistrz Rumunii nie będzie w stanie w najmniejszym stopniu zagrozić podopiecznym Lorenzo Micellego.

Potwierdził to set drugi, w którym sopocianki szybko objęły prowadzenie 4:0 i potem bez większego trudu powiększały przewagę (8:3, 13:7, 16:9, 19:11). Ostatecznie ta partia zakończyła się zwycięstwem Atomu 25:17, a awans do półfinału stał się faktem.

Przed trzecim setem trener Micelli przeprowadził kilka zmian. Z wyjściowego składu, poza libero Agatą Durajczyk, została tylko Brittnee Cooper. To jednak nie miało wielkiego wpływu na przebieg meczu, dominacja sopocianek wciąż była ogromna. Pokazał to chociażby fragment, kiedy od stanu 8:6 na luzie zdobyły one siedem kolejnych punktów i wyszły na prowadzenie 15:6, a seta wygrały do 13. Mecz w niewiele ponad godzinę zakończył się więc pewnym zwycięstwem faworytek 3:0.

W półfinale siatkarki Atomu zmierzą się z zespołem Galatasaray Stambuł, który wyeliminował rosyjską Omiczkę Omsk. Po porażce w pierwszym meczu 0:3 Turczynki wygrały w rewanżu 3:1, a potem okazały się lepsze w "złotym secie".

PGE Atom Trefl Sopot - Stiinta Bacau 3:0

Sety: 25:14, 25:17, 25:13

Atom Trefl: Bełcik, Leys, Tokarska, Zaroślińska, Kaczorowska, Cooper, Durajczyk (libero) oraz Miros, Efimienko, Fonoimoana, McClendon, Kaczmar.

Stiinta: Baciu, Rogojinaru, Harelik, Lupu, Sobo, Moisa, Albu (libero) oraz Radu, Noworodczenko, Baltatu.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?