Sport.pl

Lorenzo Micelli: Galatasaray to najwyższa, europejska półka

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot bez większych problemów awansowały do półfinału pucharu CEV. W ćwierćfinale zespół Lorenzo Micelliego rozbił rumuńską Stiintę Bacau. W kolejnej rundzie na sopocianki czeka już rywal z najwyższej półki - Galatasaray Stambuł.
Atomówki w dwumeczu wygrały łatwo i pewnie. Przed tygodniem 3:0, w rewanżu powtórzyły ten wynik (relacja+zdjęcia tutaj).

- Nie weszliśmy dobrze w ten mecz, ale na szczęście szybko zbudowaliśmy odpowiednią koncentrację. Nie jest to łatwe, gdy w pierwszym wyjazdowym spotkaniu wygrywasz 3:0. Oczywiście chcieliśmy jak najszybciej skończyć mecz, ale nigdy nie prowadzi do tego prosta droga. Chodzi oczywiście o kwestię mentalną. Pokazaliśmy jednak dużo dobrej siatkówki - ocenił drugie spotkanie trener Lorenzo Micelli.

Poprzeczka w półfinale będzie zawieszona bardzo wysoko. Atomówki zagrają z silnym Galatasaray Stambuł.

- W kolejnej fazie czeka nas znacznie trudniejszy mecz. Galatasaray to najwyższa, europejska półka. Ten zespół spokojnie mógłby grać w Final Four Ligi Mistrzyń. Jeżeli jednak zagramy swoje, to będziemy w stanie powalczyć - dodał szkoleniowiec Atomu Trefla Sopot.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?


Źródło: trojmiasto.pl

Więcej o: