Siatkarki Atomu mistrzyniami Polski Młodej Ligi Kobiet

PGE Atom Trefl Sopot odnosi ostatnio sukcesy na wszystkich polach. Pierwszy zespół wywalczył Puchar Polski, awansował do finału Pucharu CEV, a w play-off Orlen Ligi walczyć będzie o mistrzostwo Polski. Ten tytuł zdobyły już ich młodsze koleżanki, które wygrały rywalizację w Młodej Lidze Kobiet.
Zespół młodzieżowego Atomu Trefla ma jeszcze do rozegrania jedno spotkanie (z Impelem Wrocław), ale już wiadomo, że zakończy rywalizację na 1. miejscu. Sopocianki do końca naciskane były przez ekipę SK bank Legionovii, jednak po porażce tej drużyny z Impelem stało się jasne, że mistrzostwo Polski wywalczył Atom Trefl.

To pierwszy sezon rozgrywek Młodej Ligi Kobiet, w której występują dokładnie te same zespoły co w OrlenLidze. Srebro już zapewniła sobie wspomniana Legionovia, natomiast brąz wywalczy albo Devlopres SkyRes Rzeszów, albo Impel (jeśli w ostatnim meczu pokona Atom).

Trenerem młodzieżowego mistrza Polski jest Piotr Matela, który przed sezonem był statystykiem seniorskiej drużyny Atomu Trefla. W całym sezonie młode Atomówki wygrały do tej pory 13 z 15 meczów, a w składzie zespołu były nie tylko zawodniczki sopockiego klubu, ale również siatkarki Gedanii, Orła Malbork oraz APS Rumia.

Warto zaznaczyć, że część zawodniczek młodzieżowego zespołu pomagała seniorskiej drużynie w przygotowaniach do sezonu 2014/2015, a trzy z nich są także zgłoszone do rozgrywek Orlen Ligi - są to Magdalena Damaske, Klaudia Kulig oraz Justyna Łukasik.

Skład mistrza Polski Młodej Ligi Kobiet: Dominika Mras (kapitan), Joanna Grzmocińska, Justyna Zemlik, Martyna Łukasik, Dominika Mikołajewska, Daria Szczyrba, Katarzyna Urbanowicz, Angelika Wilczyńska, Agata Nowak, Julia Piotrowska, Magdalena Piepiórka, Magdalena Damaske, Marta Tucholska, Justyna Łukasik, Klaudia Kulig.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH