Siatkarki Atomu walczy造, ale nie da造 rady. Puchar CEV dla Rosjanek [RELACJA+ZDJ犴IA]

W rewan穎wym meczu fina逝 Pucharu CEV siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot pokona造 Dynamo Krasnodar 3:1, ale trofeum ostatecznie zdoby造 rywalki, kt鏎e okaza造 si lepsze w z這tym secie.
W pierwszym meczu w Krasnodarze Dynamo wygra這 3:0. Sopocianki, aby marzy o zdobyciu pucharu, musia造 wi璚 wygra rewan 3:0 lub 3:1, a potem jeszcze zwyci篹y w tzw. z這tym secie. Pierwszy warunek spe軟i造, drugi ju nie.

Pocz徠ek meczu by w wykonaniu siatkarek Atomu koszmarny. Seriami traci造 one punkty zar闚no po b喚dach w豉snych, jak i dobrych atakach rywalek - g堯wnie Ljubow Szaszkowej i Tatiany Koszielewej. Rosjanki zacz窸y od prowadzenia 7:1, a potem poprawi造 nawet na 11:3. Dopiero w tym momencie w Ergo Arenie zadzwoni budzik, kt鏎y wyrwa sopocianki z letargu. Uporz康kowa造 one swoj gr, poprawi造 przyj璚ie i wreszcie zacz窸y by skuteczne w ataku (tu brylowa造 Katarzyna Zaro郵i雟ka oraz Charlotte Leys). To pozwoli這 im b造skawicznie odrobi straty - po bloku Izabeli Be販ik na Koszielewej by remis 14:14. Od stanu 19:19 sprawy w swoje r璚e wzi窸a Zaro郵i雟ka, kt鏎a popisa豉 si asem serwisowym oraz dwoma 鈍ietnymi atakami i Atom obj掖 prowadzenie 23:19. Rosjanki zdo豉造 jeszcze wyr闚na na 23:23, ale ko鎍闚ka nale瘸豉 do sopocianek. Setbola z przechodz帷ej pi趾i wywalczy豉 Zuzanna Efimienko, a zabaw dobrym atakiem zako鎍zy豉 Falyn Fonoimoana.

Drugi set nie mia wielkiej historii i zako鎍zy si wysokim zwyci瘰twem Dynama (25:18). Prawdziwa walka na nowo rozgorza豉 w partii numer trzy. Mia豉 ona niezwykle zaci皻y przebieg, a na tablicy wynik闚 co chwil widnia remis. W zespole Atomu 鈍ietnie spisywa豉 si Anna Miros, kt鏎a zmieni豉 Zaro郵i雟k. W ko鎍闚ce to ona trzyma豉 wynik, prezentuj帷 niesamowit skuteczno嗆 w ataku. Na dodatek coraz cz窷ciej myli造 si rywalki i sopocianki po raz kolejny okaza造 si lepsze w grze na przewagi, wygrywaj帷 26:24.

Czwarty set mia bardzo podobny przebieg, tyle 瞠 tym raz cich bohaterk zespo逝 Lorenzo Micellego okaza豉 si Klaudia Kaczorowska. Przyjmuj帷a Atomu nie tylko dobrze atakowa豉, ale r闚nie 鈍ietnie serwowa豉. Po jej kolejnym asie by這 ju 20:17. T przewag uda這 si utrzyma do ko鎍a, sopocianki wygra造 parti 25:22 i ca造 mecz 3:1. O zdobyciu Pucharu CEV decydowa wi璚 z這ty set grany do 15 punkt闚.

Siatkarki Atomu zacz窸y go od prowadzenia 2:0, ale potem w ich grze wszystko si posypa這. Najbardziej szwankowa atak, przez blok Rosjanek nie mog造 si przebi ani Miros, ani przede wszystkim Leys. Kiedy Dynamo obj窸o prowadzenie 10:4, wydawa這 si, 瞠 sprawa zwyci瘰twa jest przes康zona. Jednak atom闚ki walczy造 jak lwice. Po serii 鈍ietnych zagrywek Leys zmniejszy造 straty do jednego punktu (10:11). To by這 jednak wszystko na co by這 je sta. Ko鎍闚ka nale瘸豉 do Rosjanek, kt鏎e wygra造 z這tego seta 15:10 i tym samym wywalczy造 Puchar CEV.

PGE Atom Trefl Sopot - Dynamo Krasnodar 3:1

Sety: 26:24, 18:25, 26:24, 25:22. Z這ty set: 10:15

Atom Trefl: Be販ik, Leys, Cooper, Zaro郵i雟ka, Efimienko, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Fonoimoana, Miros.

Dynamo: Marjuchnicz, Koszielewa, Fabiola, Dianskaja, Szaszkowa, Fe Garay, Kriuczkowa (libero) oraz Filisztinskaja, Pasynkowa, Kriwiec.

9. FINA EUROPEJSKIEGO PUCHARU DLA ZESPOΣ Z TR粑MIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?