Reprezentacyjna środkowa zostaje w PGE Atomie Treflu Sopot. Maja Tokarska z nowym kontraktem

Maja Tokarska w przyszłym sezonie nadal grać będzie w PGE Atomie Treflu Sopot. Reprezentacyjna środkowa podpisała z klubem nową roczną umowę.
Powrót Tokarskiej do Sopotu był jednym z głośniejszych transferów minionego sezonu. Po wywalczeniu z atomówkami mistrzostwa Polski i kolejnych dwóch latach spędzonych odpowiednio w zespole z Dąbrowy Górniczej oraz we włoskiej ekipie Igor Gorgonzola Novara, gdańszczanka powróciła do Sopotu pod skrzydła włoskiego szkoleniowca, Lorenzo Micellego.

- Rok temu, kiedy Maja wracała do naszego zespołu po dwóch latach przerwy, mówiliśmy, że szykuje się bardzo mocne zestawienie środkowych. Sezon pokazał, że trener mógł liczyć na każdą z zawodniczek tej formacji, a Maja nie tylko na siatce, ale też na zagrywce była wzmocnieniem naszej drużyny. Po dobrym sezonie poza powołaniem do reprezentacji Polski otrzymała także sporo konkurencyjnych ofert, ale postanowiła zostać z nami, co ogromnie mnie cieszy, bo pasuje do naszego zespołu. Teraz trzymamy kciuki za jej dobry występ w drużynie narodowej - mówi prezes klubu, Roman Szczepan Kniter.

Pozostanie Tokarskiej będzie sporym atutem wicemistrzyń Polski. Środkowa drużyny narodowej należy bowiem do tych siatkarek, które niezależnie od tego, czy rozpoczynają mecz w wyjściowej "szóstce", czy też mają pomóc zespołowi w charakterze zmienniczek, równie zmotywowane odnajdują się w każdej z tych ról. Między innymi to właśnie nastawienie sprawiło, że Tokarska - dwukrotnie nagrodzona statuetkami MVP - w minionym sezonie odegrała znaczącą rolę w dotarciu do finałów Pucharu CEV, mistrzostw Polski oraz wywalczeniu krajowego pucharu.

Obecnie Tokarska przygotowuje się wraz z kadrą narodową do zbliżających się Igrzysk Europejskich. W połowie przyszłego tygodnia biało-czerwone mają rozegrać pierwsze sparingi ze Szwajcarkami, a później także z Niemkami.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH