Reprezentacja Polski z siatkarkami Atomu Trefla zaczyna walkę w Igrzyskach Europejskich

Cztery siatkarki Atomu Trefl Sopot - Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska, Anna Miros i Agata Durajczyk - znalazły się w składzie reprezentacji Polski na I Igrzyska Europejskie, które w piątek zaczęły się w Baku. Na początek biało-czerwone zmierzą się w sobotę z Turcją.
Dla żeńskiej reprezentacji turniej ten będzie walką o punkty potrzebne do kwalifikacji olimpijskiej, dlatego w odróżnieniu od męskiej kadry selekcjoner Jacek Nawrocki zabrał do stolicy Azerbejdżanu wszystkie najlepsze polskie siatkarki. Tym bardziej cieszy, że w tym gronie znalazły się aż cztery sopocianki (w składzie jest również Izabela Bełcik, która niedawno przeniosła się z Atomu Trefla do Chemika Police). Wszystko wskazuje na to, że trzy z nich zaczną mecz z Turcją w pierwszej "siódemce" - będą to atakująca Katarzyna Zaroślińska, środkowa Maja Tokarska oraz libero Agata Durajczyk.

Rywalkami Polek w grupie oprócz Turcji będą Azerbejdżan, Rumunia, Włochy oraz Belgia. Awans do ćwierćfinału (wywalczą go cztery pierwsze drużyny) jest planem minimum, ale nasze zawodniczki mają dużo wyższe cele.

- Każda z nas chciałaby wywalczyć medal i na pewno da z siebie 100 procent, aby dołożyć do tego swoją cegiełkę - mówi Durajczyk. - W zespole panuje dobra atmosfera, jest dużo starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek, do których dołączają niektóre młodsze, ale nie ma podziałów i wszystkie jesteśmy jedną drużyną - podkreśla libero reprezentacji Polski i dodaje:

- Grupę mamy silną, w szczególności mam tu na myśli Turczynki i Włoszki. Jeżeli przejdziemy dalej, w drugiej grupie dodatkowo Serbki przyjechały - z tego, co wiem - w bardzo mocnym składzie. Na razie jednak o tym nie myślimy, choć już nie możemy doczekać się tej adrenaliny. Gramy daleko, ale liczymy na mentalne wsparcie naszych kibiców - podkreśla Durajczyk.

Skład reprezentacji Polski:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz

Przyjmujące: Natalia Kurnikowska, Daria Paszek, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Anna Werblińska

Atakujące: Anna Miros, Katarzyna Zaroślińska

Środkowe: Agnieszka Bednarek-Kasza, Agnieszka Kąkolewska, Sylwia Pycia, Maja Tokarska

Libero: Agata Durajczyk, Agata Sawicka.

Plan gier Polek oraz fazy pucharowej (wszystkie mecze w Polsat Sport, Polsat Sport Extra lub Polsat Sport News):

13 czerwca: Polska - Turcja (godz. 19 polskiego czasu)

15 czerwca: Polska - Azerbejdżan (19)

17 czerwca: Polska - Rumunia (8)

19 czerwca: Polska - Włochy (13.30)

21 czerwca: Polska - Belgia (6)

23 czerwca: ćwierćfinały (10, 12, 16, 18)

25 czerwca: półfinały (14, 16.30) 27 czerwca: mecz o 3. miejsce (13) oraz finał (15.30)

9. FINAŁ EUROPEJSKIEGO PUCHARU DLA ZESPOŁU Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?