Bardzo dobry występ siatkarek PGE Atomu Trefla w meczu na Igrzyskach Europejskich

W pokonaniu reprezentacji Rumunii istotne znaczenie miał występ siatkarek PGE Atomu Trefla Sopot. Najskuteczniejsza w meczu była Katarzyna Zaroślińska, nie zawiodła również Maja Tokarska. Cały mecz na pozycji libero zagrała Agata Durajczyk.
Bardzo dobry występ zaliczyły siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot na Igrzyskach Europejskich w Baku. Reprezentacja Polski pokonała w trzecim meczu Rumunki 3:0, w setach: 25:23, 25:15, 25:17. Istotną rolę w tym meczu odegrała atakująca atomówek Katarzyna Zaroślińska. 28-latka była najlepiej punktującą zawodniczką meczu z wynikiem 19 oczek (15 punktów zdobyła po skutecznym ataku, trzy blokiem oraz jeden bezpośrednio z zagrywki).

- Rumunia to nie jest jednak mocny rywal. Gdybyśmy odniosły zwycięstwo nad naprawdę mocnym przeciwnikiem, wówczas można byłoby mówić o tym, że odbudowałyśmy się psychicznie. To spotkanie z Rumunią po prostu trzeba było wygrać. Jeżeli wygramy kolejne spotkania, to na pewno doda nam to skrzydeł - powiedziała atakująca PGE Atomu Trefla.

Ważnym ogniwem zespołu trenera Jacka Nawrockiego była także Maja Tokarska, która zapisała osiem punktów na swoim koncie. Zdobycz punktowa środkowej PGE Atomu Trefla w równomiernym stopniu rozłożyła się na dwa elementy: cztery punkty w ataku, trzy blokiem. Do tego Tokarska dołożyła jednego asa serwisowego.

Symboliczny udział w środowym meczu zanotowała również zmienniczka Anna Miros, zdobywając jeden punkt. Cały mecz rozegrała natomiast libero sopockiego zespołu Agata Durajczyk.

Po trzech seriach spotkań Polki zajmują 3. miejsce w tabeli grupy A. Liderują Azerki przed Turczynkami. Kolejny mecz biało-czerwone rozegrają w piątek z reprezentantkami Włoch.