Tak tworzy się historia. Katarzyna Zaroślińska ponownie bohaterką na Igrzyskach Europejskich!

Atakująca PGE Atomu Trefla Sopot, Katarzyna Zaroślińska, jest niekwestionowaną liderką kadry polskich siatkarek na Igrzyskach Europejskich. W półfinałowym meczu przeciwko Serbii znowu była bohaterką.
Reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Serbkami w czwartkowym półfinale na Igrzyskach Europejskich w Baku 3:2, w setach: 25:23, 20:25, 25:19, 22:25, 15:12. Numerem jeden w tym spotkaniu była zawodniczka PGE Atomu Trefla Sopot Katarzyna Zaroślińska. "Kejti" regularnie już w tym turnieju punktowała powyżej 20 "oczek" na mecz. Nie inaczej było i tym razem. Atakująca zdobyła aż 26 punktów i o jeden wyprzedziła rywalkę po drugiej stronie siatki, Brankice Mihajlović. Zaroślińska zanotowała ponad 43-procentową skuteczność w ataku - to wynik nieco lepszy niż jej osiągnięcie w ćwierćfinale. 23 punkty "Kejti" zaliczyła po skutecznym ataku, zaś dwa dołożyła blokiem. Głównie dzięki jej wyczynowi, Polki zagrają w finale Igrzysk Europejskich.

Tradycyjnie swój udział w meczu mogła odnotować też libero atomówek Agata Durajczyk. Szansę od trenera Jacka Nawrockiego dostała również Maja Tokarska. Środkowa zapisała na swoim koncie osiem punktów (sześć atakiem i dwa blokiem).

O złoty medal polskie siatkarki zagrają z Turczynkami. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15.30.

POLECAMY - WYJĄTKOWA SESJA SIATKAREK Z SOPOTU. PIĘKNE ZDJĘCIA