Sport.pl

Katarzyna Zaroślińska filarem polskiej reprezentacji na Igrzyskach Europejskich [PODSUMOWANIE]

Za nami pierwsze w historii Igrzyska Europejskie. Jednym z sukcesów jest z pewnością srebrny medal polskich siatkarek. Drugim zaś potwierdzenie świetnych umiejętności atakującej Atomu Trefla Sopot Katarzyny Zaroślińskiej.
Igrzyska Europejskie miały być testem, czy bardzo dobry sezon ligowy Katarzyny Zaroślińskiej pociągnie za sobą kolejne sukcesy indywidualne. Kto miał wątpliwości, czy tak się stanie, musiał zapewne "odszczekać" po zakończeniu imprezy w Baku.

Wystarczy spojrzeć na oficjalne zestawienia w poszczególnych elementach. "Kejti" zajęła bowiem 6. miejsce w klasyfikacji najlepiej blokujących z liczbą 17 punktów, tę samą lokatę zajęła w klasyfikacji największej skuteczności bloku. Najwyżej jednak Zaroślińska znalazła się w tabeli najlepiej punktujących zawodniczek turnieju. Ze zdobyczą 151 punktów zajęła 2. miejsce - tu zdecydowanie wygrała reprezentantka gospodarzy Polina Rahimowa (215 punktów). Również miejsce na podium siatkarka Atomu Trefla zagwarantowała sobie w klasyfikacji najlepiej atakujących ze 124 punktami. Znowu musiała uznać wyższość tylko Rahimowej (178 oczek). Dziewiąte miejsce zajęła za to w zestawieniu najlepiej zagrywających z wynikiem dziewięciu asów.

Na wspomniany sukces Zaroślińska mozolnie pracowała. Rozkręcała się bowiem powoli i najlepsze wyniki notowała dopiero od ostatniego starcia fazy grupowej. Wcześniej jej zdobycz punktowa oscylowała w granicach 10-19 oczek. W spotkaniu zamykającym zmagania grupowe przeciwko Belgijkom "Kejti", choć zanotowała nieco niższą niż wcześniej skuteczność w ataku (39% wobec wcześniejszego wyniku powyżej 50-procentowego), zapisała na swoje konto aż 23 punkty. Później było już tylko lepiej. 24 oczka w ćwierćfinale przeciwko Niemkom (znowu ze znakomitą 51-procentową skutecznością) czy 25 punktów w półfinale z Serbkami sprawiły, że "Smoku" stała się niezastąpiona. Gorzej było jedynie w finale, ale biorąc pod uwagę wynik tego meczu, zdobycz 13 oczek Zaroślińskiej znów była godna uwagi.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?


Więcej o: