Znamy terminarz Orlen Ligi. Mecz PGE Atomu Trefla z mistrzem kraju już w drugiej kolejce

Podany został orientacyjny terminarz rozgrywek Orlen Ligi. Wiemy, że sezon atomówki zainaugurują z Developresem SkyRes Rzeszów, zaś w drugiej serii spotkań zmierzą się z Chemikiem Police.
Spotkaniem na własnym parkiecie atomówki rozpoczną zmagania w sezonie 2015/2016 w ramach rozgrywek ligowych. Pierwszym rywalem podopiecznych Lorenzo Micellego będą siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. To spotkanie planowane jest na 17 października. Cztery dni później sopocianki powinny zagrać wyjazdowe starcie z mistrzem Polski i rywalem z ubiegłorocznego finału - Chemikiem Police. Terminy spotkań mogą jednak ulec minimalnym korektom ze względu na transmisje telewizyjne.

Nowością w tym sezonie jest natomiast zmieniona formuła rozgrywek. Otóż modyfikacji uległa faza play-off. Zagrają w niej cztery, a nie jak do tej pory osiem, najlepsze ekipy sezonu zasadniczego. Utworzą one tym samym pary półfinałowe, w których walka o finał toczyć się będzie tylko do dwóch wygranych. Mecze o 3. miejsce i finał - podobnie jak przed rokiem - toczone będą do trzech zwycięstw. Pozostałe drużyny ligowego zestawienia będą musiały zadowolić się rywalizacją o miejsca 5.-8. oraz 9.-12.

Pierwsza runda fazy zasadniczej zakończona zostanie 5 grudnia, ale już tydzień później rozpoczną się rewanże. Dlatego też jeszcze w tym roku (19 grudnia) dojdzie do starcia z Chemikiem Police w Ergo Arenie.

Prawdopodobnie tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych (jak to miało miejsce do tej pory) odbędzie się mecz o Superpuchar Polski, w którym PGE Atom Trefl Sopot podejmie Chemika Police. Turniej finałowy Pucharu Polski planowany jest natomiast na 16-17 kwietnia, zaś w Lidze Mistrzyń atomówki powinny zadebiutować w tym sezonie 27 października meczem z Calcitem Kamnik.

Orientacyjny terminarz październikowych meczów PGE Atomu Trefla Sopot:DataRozgrywkiMecz
17.10.2015Orlen LigaPGE Atom Trefl Sopot - Developres SkyRes Rzeszów
21.10.2015Orlen LigaChemik Police - PGE Atom Trefl Sopot
24.10.2015Orlen LigaPGE Atom Trefl Sopot - KS Pałac Bydgoszcz
27.10.2015Liga MistrzyńCalcit Kamnik - PGE Atom Trefl Sopot
31.10.2015Orlen LigaPGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka


POLECAMY - WYJĄTKOWA SESJA SIATKAREK Z SOPOTU. PIĘKNE ZDJĘCIA