Sport.pl

Superpuchar Polski w Zawierciu. Atom Trefl z nowym kapitanem

Mecz o Superpuchar Polski siatkarek odbędzie się 14 października w Zawierciu. Zmierzą się w nim aktualny mistrz Polski Chemik Police oraz wicemistrz i zdobywca Pucharu Polski PGE Atom Trefl Sopot.

Polub nas na Facebooku

Będzie to rewanż za starcie finałowe o mistrzostwo Polski z minionego sezonu. Wówczas lepsze okazały się siatkarki z Polic, wygrywając 3:1 w rywalizacji do trzech zwycięstw. Przed rokiem w meczu o Superpuchar Chemik Police wygrał 3:1 z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Sopocianki przystąpią do meczu z nowym kapitanem. Rolę tę pełnić będzie Anna Miros.

Najbliższy sezon będzie dla Miros czwartym z rzędu spędzonym w drużynie PGE Atomu Trefla Sopot. Prawdopodobnie będzie miała okazję świętować w tym sezonie swój setny występ w barwach sopockiej drużyny na parkietach ORLEN Ligi. Mistrzyni Europy z 2003 roku wywalczyła dotąd z zielono-niebieskimi wszystkie kolory ligowych medali - złoty, srebrny i brązowy, a także zajęła drugie miejsce w Pucharze CEV oraz w minionym sezonie cieszyła się ze zdobycia Pucharu Polski. Od 2010 do 2012 roku kapitanem była Dorota Świeniewicz, a po niej aż do końca sezonu 2014/2015 Izabela Bełcik.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?


Więcej o: