Atrakcyjny terminarz okresu przygotowawczego PGE Atomu Trefla Sopot

W Sopocie trwają dość intensywne przygotowania do nowego sezonu, w trakcie których nie zabraknie meczów z silnymi rywalami. W okresie przygotowawczym PGE Atom Trefl zmierzy się bowiem głównie z drużynami z aren Ligi Mistrzyń, a także uczestnikami Pucharu CEV. Wicemistrzynie Polski czeka więc okres pełen wyjazdów i ciężkiej boiskowej pracy.
W nadchodzących meczach sparingowych Lorenzo Micelli będzie mógł liczyć na te same zawodniczki, które obecnie trenują w zaciszu gdańsko-sopockiej hali. Będą to więc na pewno nowa kapitan zespołu, Anna Miros, a także Magdalena Damaske, Danica Radenković, Anna Kaczmar, Justyna Łukasik, Klaudia Kulig oraz Brittnee Cooper. W zależności od postępów rekonwalescencji, włoski szkoleniowiec będzie na bieżąco podejmował decyzje o występach w meczach sparingowych powracającej do zdrowia najlepszej w historii rodzimej ligi polskiej atakującej, Katarzyny Zaroślińskiej. Zespół seniorek będzie uzupełniany o zawodniczki z sekcji młodzieżowej, w tym m.in. Darię Szczyrbę i Darię Dąbrowską.

- Sparingi będą nam służyły głównie po to, aby zawodniczki nie przebywające na kadrach złapały rytm meczowy, aby później nie było sytuacji, że któraś z siatkarek jest mniej lub bardziej gotowa do gry. Te mecze będą też dla nich okazją do odbudowania pewności siebie na boisku, przygotowania ich mentalnie do sezonu - wyjaśnia dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń Lorenzo Micelli.

Do 17 września wicemistrzynie kraju będą pracowały na miejscu, w Ergo Arenie, łącząc treningi na siłowni z treningami w hali z piłkami. W połowie miesiąca udadzą się do Piły, aby tam zmierzyć się w pierwszych meczach testowych (17-18 września). Tydzień później w Sopocie pojawią się na pewno zespoły znane w Europie - uczestnik Ligi Mistrzyń, Dresdner SC, a także występujący w Pucharze CEV Azeryol Baku. Klub nie wyklucza jednak, że do grona tych przeciwników dołączy także jeszcze jeden zespół (25-27 września).

Wytchnienia nie będzie. Po turnieju rozegranym w ostatni weekend września atomówki 2 października polecą do Turcji, aby i tam zmierzyć się z bardzo mocnymi rywalami. Ich przeciwnikami będą występujące w Lidze Mistrzyń Azerrail Baku i RC Cannes, a także dobrze znany sopociankom Galatasaray Daikin Stambuł, który w tym roku powalczy o sukcesy w Pucharze CEV. W turnieju (4-7 października) wystąpi także piąta drużyna ligi tureckiej, Bursa Büyüksehir Belediyesi.

Drużyna pod wodzą Lorenzo Micellego z tureckich wojaży powróci 8 października i dwa dni później zagra u siebie ostatnie sparingi z SK bankiem Legionovią Legionowo. Te mecze odbędą się najprawdopodobniej w Ergo Arenie (10-11 października) i będą ostatnim akcentem przed meczem o pierwsze w tym sezonie trofeum, Superpuchar Polski (14 października).

POLECAMY - WYJĄTKOWA SESJA SIATKAREK Z SOPOTU. PIĘKNE ZDJĘCIA