PGE Atom Trefl Sopot zagra pierwsze mecze kontrolne w sezonie

Już w piątek i sobotę o godz. 17 siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot zagrają swoje pierwsze spotkania towarzyskie w okresie przygotowawczym do sezonu 2015/16. Rywalkami będą kolejno: białoruska Zchemchugina Mozyr oraz PTPS Piła.
Do Piły na starcie z Białorusinkami atomówki wyruszyły w piątek w godzinach porannych. Lorenzo Micelli zabrał ze sobą 12-osobowy skład. Z drużyną nie pojechały Katarzyna Zaroślińska, a także Magdalena Damaske.

- Te pierwsze spotkania są nam potrzebne po to, aby dziewczyny zaczęły czuć rytm meczowy. Po letniej przerwie i zwykłych treningach trzeba się na nowo w to wszystko wdrożyć. To zawsze dziwne uczucie stanąć po przerwie na boisku. Oczywiście chcemy przy tym wszystkim zagrać jak zawsze z jak najmniejszą liczbą błędów i je eliminować. Dla mnie to test przed powrotem do gry. Później mamy przecież tydzień przerwy i powinniśmy pokazać już nieco lepszą grę w kolejnych sparingach, naprawiwszy błędy z tych poprzednich meczów - mówił o pierwszych spotkaniach kontrolnych drużyny szkoleniowiec Lorenzo Micelli.

Oprócz siatkarek z pierwszego zespołu PGE Atomu Trefla Sopot, włoski szkoleniowiec zdecydował, że razem z drużyną pojadą mistrzynie Młodej Ligi Kobiet - Martyna Łukasik, Angelika Wilczyńska oraz powracająca po kontuzji Daria Dąbrowska. Gościnny udział zapiszą z kolei środkowa reprezentacji Ukrainy Irina Truszkina, jak również libero Marta Siwka.

- W dużej mierze siatkarki, które w zeszłym roku wywalczyły świetny rezultat w Młodej Lidze Kobiet i teraz udowadniają, że nie było to kwestią przypadku. Dopasowanie do zespołu seniorskiego nie zależy jedynie od tego, jak bardzo jest się utalentowanym. To także kwestia odpowiedniego nastawienia na każdym z treningów, aby z dnia na dzień stawać się coraz lepszym. Dla tych 6-7 zawodniczek, które nam pomagają, każdy dzień jest olbrzymim krokiem do przodu i jestem szczęśliwy, że tak to wygląda. Jeżeli dalej będą tak zmotywowane do pracy, z pewnością któraś z nich znajdzie kiedyś miejsce w naszej drużynie seniorskiej.

Pierwsze spotkanie sopocianki zagrają w piątek. Rywalem będzie białoruska Zchemchugina Mozyr. Kolejne spotkanie atomówki czeka w sobotę. W ramach turnieju charytatywnego w Kaczorach podopieczne trenera Micellego zagrają z PTPS Piła. Oba spotkania zaczną się o godz. 17.

Skład PGE Atomu Trefla Sopot na dwa mecze sparingowe:

Przyjmujące: Olga Sawenczuk, Martyna Łukasik, Angelika Wilczyńska, Daria Dąbrowska.

Atakująca: Anna Miros.

Środkowe: Brittnee Cooper, Justyna Łukasik, Irina Truszkina.

Rozgrywające: Anna Kaczmar, Danica Radenković.

Libero: Klaudia Kulig, Marta Siwka.

POLECAMY - WYJĄTKOWA SESJA SIATKAREK Z SOPOTU. PIĘKNE ZDJĘCIA