PGE Atom Trefl zmienia logo. To nowy rozdział w historii klubu

Nowy sezon to także nowy rozdział w historii PGE Atomu Trefla. Utytułowany klub z Sopotu zmienia swoje logo. Obecne kolory symbolizować mają zwycięstwo i waleczność (zielona tarcza wpisana w niebieską). Z kolei wizerunek sylwetki siatkarki ukazanej w wyskoku to nawiązanie do piękna, dynamiki i siły w momencie ataku.
PGE Atom Trefl po zaledwie kilku latach funkcjonowania dorobił się określonej, wysokiej marki w Polsce. Już na samym początku istnienia wypracował sobie miejsce na siatkarskiej mapie Polski i Europy. Po pięciu latach rywalizacji o najwyższe cele sopocka drużyna wywalczyła pięć medali mistrzostw Polski (w tym dwa złote), Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Pucharu CEV. Trzykrotnie występowała także na parkietach Europejskiej Ligi Mistrzyń. Po udanych pięciu sezonach kolejny rozdział klubowej historii otwieramy z nowym i dynamicznym logo, którego elementy składowe zostały przygotowane i skomponowane w całość z najwyższą starannością.

- Klubowe logo dzięki głębokim szlifom o kształcie piłki do siatkówki jasno precyzuje dyscyplinę sportu, w jakiej rywalizują sportsmenki PGE Atomu Trefla Sopot. Sama zielona tarcza wpisana w niebieską ma symbolizować zwycięstwo i waleczność. W kulturze europejskiej jest ona atrybutem bohaterów i wojowników, co bardzo oddaje charakter zespołu z Sopotu. Z tego względu w niższej jej części widnieje wizerunek siatkarki, która przyjmuje pozę odpowiednią dla elementu zagrywki, ale może także ukazywać piękno, dynamikę i siłę uchwycone w momencie ataku. Sam kształt siatkarki został zbudowany i zmodyfikowany z sylwetek kilku zawodniczek reprezentujących barwy PGE Atomu Trefla Sopot. Sylwetka sportsmenki precyzuje na tarczy dyscyplinę sportu, którą zgodnie z wcześniejszą informacją sygnalizują szlify na całości znaku. Subtelna i dynamiczna, silna i piękna - idealnie komponuje się także z wolno stojącą typografią PGE Atom Trefl Sopot - mówi Katarzyna Wirkowski, rzecznik prasowy PGE Atomu.

Duża niebieska tarcza, wykorzystując jeden z podstawowych kolorów klubowych, symbolizuje stabilność, pewność i sukces.

- Niebieski w połączeniu z zielonym niesie ze sobą spokój, świeżość i harmonię, a także odwołuje się do usytuowania klubu na mapie Polski - niebieski nawiązuje bowiem także do morza, a zieleń jest kolorem natury. Ponad logo w części poza tarczą widnieją dwie złote gwiazdki, które symbolizują dwa mistrzostwa Polski wywalczone przez PGE Atom Trefl Sopot. Jedna gwiazdka odpowiada jednemu złotemu medalowi. Inne sukcesy sportowe i trofea nie będą zaznaczane na herbie ani w jego częściach integralnych. Całe logo drużyny jest soczyste, nowoczesne i silnie związane z oficjalnym sponsorem strategicznym klubu - PGE Polską Grupą Energetyczną. Jednocześnie pozostaje wierne historii drużyn Trefla - dodaje Wirkowska.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY