Siatkarki Atomu bez szans w meczu o Superpuchar Polski

W inaugurującym nowy siatkarski sezon meczu o Superpuchar mistrz Polski Chemik Police bez najmniejszych problemów pokonał w Zawierciu zdobywcę Pucharu Polski PGE Atom Trefl Sopot 3:0.
Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg. W obu zespołach zaprezentowało się kilka nowych zawodniczek (w Atomie w oficjalnym meczu debiutowały Danica Radenković, Maret Balkestein oraz Olga Sawenczuk), ale na tym bardzo wczesnym etapie sezonu dużo lepiej zaprezentowały się mistrzynie Polski.

Atomówki równą walkę podjęły tylko w pierwszej fazie drugiego seta (pierwszego przegrały do 19). W pewnym momencie prowadziły nawet 15:11, ale potem straciły pięć punktów z rzędu i Chemik już do końca nie wypuścił inicjatywy, spokojnie wygrywając do 20. W trzeciej partii przewaga policzanek była już miażdżąca. Wygrały ją 25:15 i cały mecz 3:0.

Atomówki szansę na rehabilitację będą miały już w sobotę, kiedy na inaugurację nowego sezonu Orlen Ligi zmierzą się w Rzeszowie z Developresem SkyRes (początek o godz. 20, transmisja w Polsat Sport News).

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:0

Sety: 25:19, 25:20, 25:15.

Chemik: Wołosz, Montano, Kasza, Havelkova, Veljković, Jagieło, Zenik (libero) oraz Bełcik, Kowalińska.

PGE Atom Trefl: Radenković, Tokarska, Balkestein, Miros, Cooper, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Zaroślińska, Kaczmar, Sawenczuk.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?