Niespodzianki nie było. PGE Atom Trefl pewnie wygrywa na inaugurację sezonu OrlenLigi

Pewnym zwycięstwem 3:0 nad Developresem SkyRes Rzeszów zainaugurowały sezon siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot. Podopieczne Lorenzo Micellego tylko w drugiej partii napotkały na opór rywala.
Szybko, gładko i przyjemnie - tak wyglądał pierwszy mecz w OrlenLidze sezonu 2015/16 siatkarek z Sopotu. Atomówki rozpoczęły nieco bojaźliwie, ale szybko złapały rytm i pewnie triumfowały w pierwszym secie.

Oprócz zawodniczki Lorenzo Micellego napotkały w drugiej partii. W niej musiały walczyć do samego końca o triumf. Udało się po zaciętej końcówce. Bezcenna okazała się Maret Balkestein, która przyczyniła się do wygrania tej partii.

W ostatnim secie meczu rywalki PGE Atomu Trefla były już kompletnie zrezygnowane i nawet przez chwilę nie nawiązały walki z oponentem. MVP spotkania została, rzecz jasna, Holenderka Balkestein.

Developres SkyRes Rzeszów - PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (18:25, 23:25, 15:25)

Developres SkyRes Rzeszów: Otasević (9), Kapturska (9), Hawryła (3), Śliwińska (2), Boncheva (4), Skiba (5), Borek (L) oraz Jagodzińska (2), Budzoń, Filipowicz (L), Nowakowska (1), Warzocha, Głaz (1), Wańczyk.

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (7), Balkestein (13 - MVP), Miros (4), Radenković (1), Cooper (10), Kaczorowska (12), Durajczyk (L) oraz Łukasik, Zaroślińska (7), Efimienko, Kaczmar.