PGE Atom Trefl w czterech setach wygrał we Wrocławiu

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały na wyjeździe z Impelem Wrocław w meczu 5. kolejki Orlen Ligi. I chociaż sopocianki zwyciężyły 3:1, to jednak spotkanie miało dość dziwny przebieg. W dwóch setach zawodniczki Lorenzo Micellego wygrały zdecydowanie (do 15), ale w dwóch kolejnych niesamowicie się męczyły, choć końcówka czwartego była wręcz piorunująca.

Polub nas na Facebooku

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania w zgoła odmiennych nastrojach. Sopocianki przed tygodniem pokonały Polski Cukier Muszyniankę 3:0, z kolei Impel przegrał w trzech setach z Chemikiem Police.

Środowy mecz był niezwykle ważny w kontekście walki o najwyższe cele. Wszystko dlatego, że po rundzie zasadniczej tylko cztery najlepsze zespoły będą miały szansę na mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 1-4 oraz 2-3 zagrają do trzech zwycięstw o awans do finału. Biorąc pod uwagę, że PGE Atom miał już jedną porażkę (z Chemikiem), to - myśląc o zajęciu miejsca w czołowej czwórce - we Wrocławiu trzeba było zwyciężyć.

To się udało, choć nie wszystko zagrało jak należy. Pierwszy i trzeci set został wygrany łatwo. Sopocianki pozwoliły rywalom zdobyć zaledwie po piętnaście punktów. W drugim secie, chociaż początek zwiastował co innego, lepsze były zawodniczki z Wrocławia.

I kiedy wydawało się, że podobny scenariusz będzie miał miejsce w czwartej odsłonie spotkania, PGE Atom Trefl nie zawiódł. Kapitalnie funkcjonowała gra blokiem i choć w pewnym momencie Impel prowadził już 14:11, to od stanu 21:19 punkty zdobywały już tylko sopocianki. Sześć punktów zdobytych z rzędu i czwarte zwycięstwo w sezonie stało się faktem.

Impel Wrocław - PGE Atom Trefl Sopot 1:3

Sety: 15:25, 25:22, 15:25, 21:25

Impel: Radecka, Hildebrand, Kąkolewska, Skowrońska-Dolata, Costagrande, Ptak, Durr (l) oraz Piśla, Sikorska, Kossanyiova, Kaczor, Gryka

PGE Atom Trefl: Radenković, Kaczorowska, Tokarska, Zaroślińska, Balkestein-Grothues, Efimienko, Durajczyk (l) oraz Kaczmar, Sawenczuk, Miros

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?