Mocne zderzenie siatkarek PGE Atomu Trefla z Ligą Mistrzyń

Spotkanie z Vakifbankiem Stambuł pokazał jak wiele brakuje siatkarkom PGE Atomu Trefl Sopot do najlepszych zespołów Ligi Mistrzyń. Po wysokiej porażce w Ergo Arenie nie ma już żadnych wątpliwości, że w walce o awans do kolejnej fazy kluczowe będą mecze z włoską drużyną Igor Gorgonzola Novara.

Polub nas na Facebooku

Już przed startem rozgrywek wiadomo było, że zdecydowanym faworytem do pierwszego miejsca w grupie B będą Turczynki. Potwierdziły to dwie pierwsze kolejki, w których Vakifbank najpierw pokonał u siebie Novarę 3:1, a potem nie dał szans sopociankom w Ergo Arenie wygrywając bardzo pewnie 3:0. W zespole wicemistrzyń Polski prawie w ogóle nie funkcjonował w tym meczu blok, który był mocną bronią Atomówek w poprzednich spotkaniach. Widoczne były też olbrzymie problemy w ataku.

- Ciężko grać blokiem, kiedy przeciwnik gra tak szybko - mówił po spotkaniu szkoleniowiec Atomu Trefla Lorenzo Micelli. - Nie jest łatwo zatrzymać takie akcje, które prezentowały zawodniczki z Turcji. Musieliśmy podjąć później ryzyko, gdyż na początku zagraliśmy zbyt nieśmiało. Pierwszy set przegraliśmy z powodu złego serwisu, drugi przez to, że w ogóle nie graliśmy blokiem i spisywaliśmy się słabo w defensywie. Mieliśmy też problemy w ofensywie. W końcówce trzeciego seta graliśmy dobrze, ale była już zbyt duża różnica punktowa. Różniły nas szybkość i jakość ataków. To był nasz największy problem w tym meczu - stwierdził włoski trener.

W każdym z setów gospodynie miały dobrą serię, kiedy to zdobyły kilka punktów z rzędu. Różnica klas zespołów była jednak zbyt widoczna.

- Udało nam się grać przez jakiś czas dobrze poprzez rotację w składzie. Kiedy zastosowałem taką taktykę, to przyniosło nam to chwilowe rozwiązanie. Dla mnie ten mecz to przede wszystkim zebranie doświadczenia. Widzę co zrobić, by podnieść nasz poziom gry w przyszłości. Miałem okazję zobaczyć jak gra drużyna, którą spokojnie stać na grę w Final Four Ligi Mistrzyń - zaznaczył Micelli.

W następnym spotkaniu Ligi Mistrzyń zawodniczki Atomu zmierzą się w Ergo Arenie z Novarą (24 listopada, godz. 18). Właśnie mecze z włoskim zespołem będą kluczowe w walce o awans do następnej rundy.

- Wiedzieliśmy od samego początku, że kluczowe mecze dla nas będą z Novarą i Calcitem. Naszym celem jest wygranie z włoską drużyną. Jeśli uda nam się to osiągnąć, to wyjdziemy z grupy i awansujemy do fazy play-off - zakończył Micelli.

Wyniki 2. kolejki grupy B: PGE Atom Trefl Sopot - Vakifbank Stambuł 0:3, Igor Gorgonzola Novara - Calcit Lublana 3:0.

Tabela

1. Vakifbank266:1
2. Igor Gorgonzola234:3
3. PGE Atom Trefl233:3
4. Calcit200:6
TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH