Bezdyskusyjne zwycięstwo PGE Atomu Trefla. Są wiceliderkami

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot bezproblemowo pokonały w Legionowie SK bank Legionovię 3:0. W każdym z setów przewaga wicemistrzyń Polski była bezdyskusyjna.
Atomówki źle zagrały jedynie w początkowym fragmencie pierwszego seta (1:4). Później jednak na przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem już 8:4. Od tego momentu kontrolowały przebieg każdego seta, wyraźnie uciekając rywalkom.

W pierwszej partii PGE Atom Trefl dzięki skutecznym zagrywkom Katarzyny Zaroślińskiej i Mai Tokarskiej zupełnie "odjechały" gospodyniom, wygrywając pewnie 25:16.

Kolejny set to wyraźny brak przyjęcia SK banku, co sopocianki doszczętnie wykorzystywały. Braki Legionovia miała również ze skuteczną pierwszą akcją, co bezlitośnie siatkarki z Trójmiasta wykorzystywały w kontrach. Nie mogło być więc inaczej niż kolejne pewne zwycięstwo w partii. Tym razem do 17.

Mało kto wierzył, że trzeci set nie będzie ostatnim. W zasadzie był kontynuacją gry obu ekip z dwóch pierwszych partii i wyraźną przewagą medalistek mistrzostw Polski. PGE Atom Trefl przewagę wypracował sobie już na pierwszej przerwie technicznej (8:5) i sukcesywnie ją powiększał, by ostatecznie triumfować 25:15.

MVP została wybrana Klaudia Kaczorowska.

SK bank Legionovia - PGE Atom Trefl Sopot 0:3

W setach: 16:25, 17:25, 15:25.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?