Liga Mistrzyń siatkarek. Ważny mecz PGE Atomu Trefla we Włoszech

Jeśli siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot w środowym, wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń wygrają z włoskim zespołem Igor Gorgonzola Novara praktycznie zapewnią sobie awansu do fazy play-off. Nawet zdobycie jednego punktu bardzo je do tego przybliży. Początek spotkania o godz. 20.30.
W grupie B podział ról jest jasny: pewniakiem do jej wygrania jest turecki VakifBank Stambuł, a dostarczycielem punktów słoweński Calcit Lublana. Atom Trefl oraz Igor Gorgonzola walczą o 2. miejsce dające pewny awans do play-off (zagra w nim również drużyna z najlepszym bilansem punktowym spośród tych, które zajmą w swoich grupach 3. miejsce).

Pierwsze spotkanie między tymi zespołami, rozegrane 24 listopada w Ergo Arenie, zakończyło się bezapelacyjnym sukcesem sopocianek. Podopieczne Lorenzo Micellego rozegrały najlepszy mecz w sezonie i w pięknym stylu pokonały Włoszki 3:0 - w każdym z setów oddając tylko po 21 punktów. To daje im przed rewanżem nie tylko komfort w tabeli, ale i przewagę psychologiczną.

Trzeba jednak pamiętać, że zespół z Novary ma naprawdę dobry skład (wystarczy wymienić takie zawodniczki jak Chorwatka Samanta Fabris, Portorykanka Aurea Cruz, Serbka Tijana Malesević czy Belgijka Helene Rousseaux), a we Włoszech nigdy nie gra się łatwo. Gdyby jednak udało się wygrać, a nawet zdobyć choć jeden punkt (za porażkę 2:3), awans do fazy play-off byłby już praktycznie pewny. Spotkanie transmitować będzie Polsat Sport, relacja na żywo na trojmiasto.sport.pl.

W drugim meczu gr. B VakifBank podejmie Calcit (środa, godz. 19).

TABELA GR. B1. VakifBank399:1
2. PGE Atom Trefl366:3
3. Igor Gorgonzola334:6
4. Calcit300:9
DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?