PGE Atom Trefl ma najdłuższą ligową serię zwycięstw od początku 2015 roku

Siatkarki PGE Atomu Trefla zwycięstwem 3:1 nad Developresem SkyRes Rzeszów zakończyły zmagania w OrlenLidze w 2015 roku. Ustanowiły też najdłuższą od początku tego roku serię zwycięstw.
Zwycięstwo nad rzeszowiankami było szóstym kolejnym triumfem ligowym PGE Atomu Trefla. Nie bez kozery szóste jest tym wyjątkowe. Dzięki niemu sopocianki notują najdłuższą od początku 2015 roku serię zwycięstw w OrlenLidze. Od tamtej pory największym wyczynem był triumf w pięciu kolejnych meczach - biorąc jedynie pod uwagę (tak jak teraz) - rundę zasadniczą i tylko w ubiegłym sezonie.

W pierwszych dwóch spotkaniach rozgrywek 2014/15 PGE Atom Trefl był niepokonany, by w trzeciej serii gier ulec Chemikowi Police. Zresztą, mistrzynie Polski przerwały też pięciomeczową passę atomówek, która trwała od 9. do 13. kolejki ubiegłego sezonu.

Jeśli jednak spojrzymy jedynie na ten rok kalendarzowy, by w nim doszukać się najdłuższej serii, to jak na razie niedoścignionym rekordem rundy zasadniczej były zwycięstwa w kolejkach od 15. do 22., a więc od 10 stycznia do 28 lutego (8 meczów).

Na nowe rozdanie rundy zasadniczej trzeba było czekać aż do 17 października, czyli do inauguracji obecnego sezonu OrlenLigi. Aktualna passa sześciu zwycięskich meczów PGE Atomu Trefla trwa zaś od 15 listopada (3:0 z Legionovią) i trwa do dzisiaj. Na ewentualne przedłużenie tej serii kibice muszę czekać do 16 stycznia przyszłego roku. Wówczas we własnej hali sopocianki podejmą KS Pałac Bydgoszcz i trudno przypuszczać, ten miał przerwać obecną passę wicemistrzyń Polski.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?