Dwie siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot powalczą o awans na igrzyska olimpijskie

Tylko jedna zawodniczka PGE Atomu Trefla Sopot - Zuzanna Efimienko - znalazła się w kadrze reprezentacji Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który w dniach 4-9 stycznia odbędzie się w tureckiej Ankarze. Kapitanem ekipy Holandii będzie na tym turnieju inna siatkarka Atomu Maret Balkenstein.
W szerokiej kadrze powołanej przez selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego pierwotnie było aż pięć sopocianek - oprócz Efimienko były to Katarzyna Zaroślińska, Maja Tokarska, Klaudia Kaczorowska oraz Agata Durajczyk. Trzy ostatnie zostały skreślone wcześniej, do końca o wyjazd do Ankary walczyła z kolei Zaroślińska. Zmagająca się z dużymi problemami zdrowotnymi atakująca Atomu ostatecznie nie zagra w Turcji, a zastąpi ją wychowanka Gedanii, obecnie grającą we włoskim Montichiari, Berenika Tomsia.

W turnieju w Ankarze zagra osiem zespołów. Do igrzysk zakwalifikuje się tylko zwycięzca, natomiast zespoły, które zajmą miejsca 2. i 3. zapewnią sobie prawu startu w jednym z turniejów interkontynentalnych, będących ostatnią szansą na awans.

Polki zmierzą się w grupie z Rosją (4 stycznia, godz. 15.30 polskiego czasu), Belgią (5 stycznia, godz. 15.30) oraz Włochami (7 stycznia, godz. 18.30). W drugiej grupie znalazły się Holenderki - z przyjmująca Atomu Maret Balkenstein w składzie, Turczynki, Niemki oraz Chorwatki.

Półfinały zaplanowano na 8 stycznia, natomiast finał i mecz o 3. miejsce na 9 stycznia. Mecze Polek pokaże TVP Sport.

Kadra Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich w Ankarze:

Rozgrywające: Izabela Bełcik, Joanna Wołosz (obie Chemik Police)

Przyjmujące: Anna Grejman, Natalia Kurnikowska (obie Polski Cukier Muszynianka), Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska (obie Chemik Police)

Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata (Impel Wrocław), Berenika Tomsia (Montichiari, Włochy)

Środkowe: Zuzanna Efimienko (PGE Atom Trefl Sopot), Kamila Ganszczyk (Tauron Dąbrowa Górnicza), Gabriela Polańska, Sylwia Pycia (obie Budowlani Łódź)

Libero: Aleksandra Krzos (Polski Cukier Muszynianka), Paulina Maj-Erwardt (Chemik Police)

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?