Dwukrotny mistrz Włoch na drodze siatkarek PGE Atomu Trefla w Lidze Mistrzyń

Włoska Nordmeccanica Piacenza będzie rywalem PGE Atomu Trefla Sopot w 1/6 finału Ligi Mistrzyń. Rywal jest oczywiście ciężki, ale ?Atomówki? mogły trafić znacznie gorzej. Organizatorem Final Four (9-10 kwietnia) została włoska Cremona i zespół Pomi Casalmaggiore.

Polub nas na Facebooku

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nie będziemy musieli po raz kolejny wyruszać w długą podróż do Turcji. Poza tym Nordmeccanica jest zespołem zbliżonym poziomem do nas, a my potrafimy grać z włoskimi drużynami. Wiemy jak grają i jaką mają filozofię gry. Niemniej, gra z Włoszkami to zawsze trudne wyzwanie, ale potrafimy do tego odpowiednio podejść - ocenił losowanie trener PGE Atomu Lorenzo Micelli

Nordmeccanica Piacenza to dwukrotny mistrz Włoch (lata 2013-2014). W swojej grupie drużyna ta zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Dynamu Moskwa o jeden punkt.

Pierwszy mecz odbędzie się w Sopocie między 9, a 11 lutego, zaś rewanż rozegrany zostanie we Włoszech między 23, a 25 lutego. Jeśli "Atomówki" awansują do kolejnej rundy, zmierzą się w niej ze zwycięzcą pary Urałoczka Jekaterynburg - Dinamo Kazań.

Pozostałe pary:

Eczacibasi - VakifBank

Lokomotiv Baku - Volero Zurych

Chemik Police - Fenerbahçe

Dresdner SC - Dynamo Moskwa

Urałoczka Jekaterynburg - Dinamo Kazań

Kadra rywala PGE Atomu:

Indre Sorokaite, Federica Valeriano, Yvon Belien, Christina Bauer, Giulia Leonardi (libero), Francesca Marcon, Marika Bianchini, Laura Melandri, Virginia Poggi, Alessandra Petrucci, Giulia Pascucci, Floortje Meijners, Veronica Taborelli, Maja Ognjenović.

Najbardziej znaną zawodniczką jest bez wątpienia Ognjenović. To 31-letnia rozgrywająca, mająca na koncie m.in. brązowy medal mistrzostw świata z reprezentacją Serbii z 2006 roku. W Polsce kojarzona jest głównie z występów w Impelu Wrocław i Chemiku Police. Z tym drugim zespołem dwa razy sięgnęła po mistrzostwo i Superpuchar Polski, a także raz po Puchar Polski.Więcej o: