Siatkarki PGE Atomu Trefla zmiażdżyły bezpośredniego rywala w tabeli. To była przepaść! [ZDJĘCIA]

Pokaz siły i absolutnej siatkarskiej dominacji. Zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot dały swoim kibicom niemały powód do radości. Rozgromiły bowiem bezpośredniego rywala w tabeli - Impel Wrocław 3:0. Wygrane w każdym z poszczególnych setów są wręcz miażdżące!
Wydawać by się mogło, że to mecz mistrza kraju z totalnym amatorem. Powiedzieć, że PGE Atom Trefl miał swój dzień, a przyjezdne z Wrocławia zgubiły formę gdzieś w drodze do Trójmiasta to za mało. Zawodniczki Lorenzo Miccellego zaprezentowały wszystko, co miały najlepsze, zaś wrocławianki... jak w siatkówkę grać się nie powinno.

To była istna egzekucja.

W ostatnim secie utrata przez gospodynie tylko dziesięciu punktów była dopełnieniem przewagi w całym spotkaniu. Mecz pokazał, że goniące czołówkę siatkarki z Dąbrowy Górniczej, czy właśnie z Wrocławia, mają jeszcze daleko zarówno do Chemika Police, jak i PGE Atomu Trefla. To zdecydowanie najlepsza dwójka OrlenLigi, czego idealnym przykładem był właśnie ten mecz w Ergo Arenie.

Przyjezdne tylko czterokrotnie w meczu były na prowadzeniu - za każdym razem było ono jednopunktowe. Co więcej, za każdym razem był to początkowy etap seta, kiedy obie drużyny nie wyszły nawet z jednocyfrowej liczby punktowej, tak więc prowadzenie kompletnie nieznaczące. Poza tym rządziły i dzieliły gospodynie. Bardzo dobry mecz rozegrał w sumie cały zespół. Zawodniczki z Sopotu punktowały równomiernie. Na czele tej klasyfikacji - co nie jest już zaskoczeniem - znalazła się Maret Balkestein (14 punktów) i Maja Tokarska (13). Ale niedaleko za tym duetem kolejne trzy siatkarki: Katarzyna Zaroślińska (10), Klaudia Kaczorowska (9) i Britney Cooper (9). Dla porównania najlepiej punktująca w Impelu Katarzyna Skowrońska zgromadziła sześć punktów.

Tak mało punktów w tym sezonie PGE Atom Trefl jeszcze nie stracił - było ich tylko 46. O dwa więcej oddał przeciwnikowi w Legionowie 15 listopada ubiegłego roku w meczu wygranym, rzecz jasna, również 3:0.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?