Siatkarki Atomu po tie-breaku wygrały w Dąbrowie Górniczej

W meczu na szczycie Orlen Ligi siatkarki PGE Atomu Trefl Sopot pokonały na wyjeździe Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 i umocniły się na 2. miejscu w tabeli.
Spotkanie wicelidera (Atom) z 3. zespołem (Tauron) Orlen Ligi miało niezwykle wyrównany przebieg. Niesamowicie zacięta walka trwała szczególnie przez dwa pierwsze sety. Najpierw w grze na przewagi minimalnie lepsze okazały się dąbrowianki (27:25), ale w drugiej partii więcej zimnej krwi w końcówce zachowały sopocianki choć przegrywały w nim już 12:17 oraz 18:22. Ostatecznie po niesamowitej pogoni udało im się zwyciężyć 25:23.

Przegrany w taki sposób set na długo odebrał siatkarkom Tauronu ochotę do gry. Trzecią partię przegrały one bowiem do 13, a w kolejnej przegrywały już 9:14. Jednak w tym momencie zespół gospodarzy znów poderwał się do walki i zaczął wręcz demolować sopocianki. Ostatni fragment seta wygrał 16:5 (w sumie 25:19) i doprowadził do tie-breaka.

W nim siatkarki Atomu prowadziły od początku (3:1, 6:3, 8:4), ale przy stanie 9:5 znów wpadły w niezrozumiałą siatkarską "czarną dziurę", straciły sześć punktów z rzędu i nim się obejrzały przegrywały 9:11. Jednak szybko wróciły do gry i w dramatycznej końcówce przechyliły szalę na swoją stronę wygrywając piątego seta 16:14 i cały mecz 3:2.

Tym samym Atomówki umocniły się na 2. miejscu w tabeli, mając nad Tauronem cztery punkty przewagi. Prowadzi Chemik Police, który z kolei ma aż siedem punktów więcej niż zespół z Trójmiasta.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Atom Trefl Sopot 2:3

Sety: 27:25, 23:25, 13:25, 25:19, 14:16

Tauron: Popović, Ganszczyk, Różycka, Hancock, Dziękiewicz, McClendon, Urban (libero) oraz Pavan, Piekarczyk, Kaliszuk, Staniucha-Sczurek, Drabek (libero)

Atom Trefl: Radenković, Tokarska, Kaczorowska, Zaroślińska, Cooper, Balkestein, Durajczyk (libero) oraz Djerisilo, Łukasik, Damaske, Efimienko, Kaczmar.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?