Porażka siatkarek Atomu na zakończenie sezonu zasadniczego

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego siatkarki PGE Atomu Trefla przegrały w Pile z PTPS 1:3. W półfinale play-off sopocianki zmierzą się z Impelem Wrocław.
Dla Atomu spotkanie z PTPS nie miało żadnego znaczenia, gdyż już przed jego rozpoczęciem było wiadomo, że sopocianki zakończą sezon zasadniczy na 2. miejscu i w półfinale play-off zmierzą się z Impelem Wrocław. Dlatego trener Lorenzo Micelli zabrał do Piły tylko dziewięć zawodniczek, wśród których zabrakło Maret Balkestein, Brittnee Cooper, Danicy Radenković, Katarzyny Zaroślińskiej oraz Ivany Djerisilo.

Mecz nie miał też zbyt wielkiej stawki dla pilanek (w przypadku wysokiej porażki mogły co najwyżej spaść z 7. na 8. miejsce), nie może więc dziwić, że jego atmosfera była mocno letnia i bardziej przypominała sparing niż walkę o ligowe punkty. Nieco więcej chęci wykazały zawodniczki z Piły, które wygrały 3:1.

Już w najbliższą środę Atomówki zmierzą się na wyjeździe z Legionovią w ćwierćfinale Pucharu Polski (godz. 19). Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego, który w dniach 2-3 kwietnia odbędzie się w Kaliszu.

Z kolei półfinałowa rywalizacja play-off Orlen Ligi z Impelem Wrocław rozpocznie się w Sopocie 23 marca. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw.

PTPS Piła - PGE Atom Trefl Sopot 3:1

Sety: 25:20, 20:25, 25:20, 25:19

PTPS: Wilk, Kwiatkowska, Stencel, Sobczak, Babicz, Leggs, Pawlikowskaja (libero) oraz Lewandowska.

Atom Trefl: Kaczmar, Tokarska, Miros, Damaske, Efimienko, Kaczorowska, Durajczyk (libero) oraz Kulig, Łukasik.

DZIEWIĘĆ FINAŁÓW EUROPEJSKICH PUCHARÓW DLA ZESPOŁÓW Z TRÓJMIASTA. KTO PRZED SIATKARKAMI ATOMU?