Atom Trefl dalej od z這ta. Pora磬a z Chemikiem w pierwszym meczu fina逝

W pierwszym meczu fina這wym play-off Orlen Ligi siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot przegra造 na wyje寮zie z Chemikiem Police. Rywalizacja o z這to toczy si b璠zie do trzech zwyci瘰tw, drugie spotkanie ju w 鈔od.
Przez rozpocz璚iem rywalizacji fina這wej wszystkie atuty w r瘯u trzyma zesp馧 z Polic. Przede wszystkim sopocianki mia造 od swoich przeciwniczek o wiele mniej czasu na regeneracj si. Rywalizacj w p馧finale sko鎍zy造 bowiem dopiero w ostatni pi徠ek, podczas gdy Chemik za豉twi spraw ju 8 kwietnia i m鏬 spokojnie przygotowywa si do mecz闚 o z這ty medal. Za policzankami przemawia r闚nie fakt, 瞠 w tym sezonie pokona造 one Atom ju trzykrotnie - dwa razy w sezonie zasadniczym oraz w fina這wym meczu Pucharu Polski.

Rzeczywisto嗆 boiskowa d逝gimi minutami potwierdza豉 wcze郾iejsze przewidywania. Nieco optymizmu w serca kibic闚 z Sopotu m鏬 wla pierwszy set, w kt鏎ym podopieczne Lorenzo Micellego d逝go prowadzi造 wyr闚nan walk. I to mimo fatalnej skuteczno軼i w ataku - 瘸dna z podstawowych zawodniczek nie mia豉 jej nawet na poziomie 35 procent. S豉biutko pod tym wzgl璠em prezentowa豉 si zw豉szcza Klaudia Kaczorowska, kt鏎a sko鎍zy豉 raptem jeden z dziewi璚iu atak闚 (11 proc.). Mimo tego Atom闚ki "p瘯造" dopiero przy stanie 18:17, w ko鎍闚ce we znaki da豉 im si szczeg鏊nie dysponuj帷a niesamowitym zasi璕iem Kolumbijka Madelaynne Montano.

Druga partia by豉 ju szybk jazda w jedn stron. Do wci捫 bombarduj帷ej atakami z prawego skrzyd豉 Montano, na lewej stronie do陰czy豉 Helena Havelkova. Dzi瘯i temu tylko na defensywnej robocie mog豉 skupi si trzecia "strzelba" Chemika Anna Werbli雟ka, kt鏎a pod koniec pierwszego seta niebezpiecznie podkr璚i豉 staw skokowy. Sopocianki wci捫 m璚zy造 si w ataku, a do tego dosz造 gigantyczne problemy z przyj璚iem. Trener Micelli przeprowadza zmian za zmian, ale to tylko pogarsza這 sytuacj i set zako鎍zy si bardzo przykrym dla go軼i wynikiem 25:13.

Niesamowity przebieg mia set trzeci. 安ietnie rozpocz窸y go sopocianki, seria blok闚 na Werbli雟kiej i Montano da豉 im prowadzenie 7:2. Jednak przewaga ta - r闚nie na skutek b喚d闚 w豉snych - zosta豉 roztrwoniona b造skawicznie. Ju kilka minut p騧niej to Chemik by dwa punkty z przodu (13:11) i zn闚, przynajmniej teoretycznie, mia wszystko pod kontrol. Kiedy prowadzi ju 24:20 wydawa這 si, 瞠 teoria musi zamieni si w praktyk, jednak sopocianki obroni造 cztery meczbole z rz璠u, potem pi徠ego i w dramatycznej ko鎍闚ce wyrwa造 w grze na przewagi zwyci瘰two 28:26.

Nadzieja na odwr鏂enie los闚 meczu trwa豉 jednak bardzo kr鏒ko. Siatkarki Atomu po wygranym w dramatycznych okoliczno軼iach trzecim secie wcale nie dosta造 dodatkowego zastrzyku energii. Wr璚z przeciwnie - nagle jakby dotkn掖 je siatkarski analfabetyzm wt鏎ny. Pierwszy punkt zdoby造 dopiero przy stanie 0:7, potem przegrywa造 1:11, 4:16, 6:22... Kompletna katastrofa! Ostatecznie Chemik wygra czwart parti do 9 i ca貫 spotkanie 3:1.

Drugi mecz fina逝 odb璠zie si w 鈔od, ponownie w Szczecinie (godz. 18, transmisja w Polsat Sport). Potem rywalizacja przeniesie si do Ergo Areny, gdzie oba zespo造 zmierz si 28 kwietnia i - je郵i zajdzie taka potrzeba - 29 kwietnia. Je郵i po czterech meczach b璠zie remis 2:2, decyduj帷e pi徠e spotkanie odb璠zie si w Szczecinie 2 maja.

Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot 3:1

Sety: 25:21, 25:13, 26:28, 25:9

Chemik: Wo這sz, Werbli雟ka, Gajga-Anio, Montano, Havelkova, Veljkovi, Zenik (libero) oraz Jagie這, Bednarek-Kasza.

Atom Trefl: Radenkovi, Balkestein, Tokarska, Zaro郵i雟ka, Kaczorowska, Efimienko, Durajczyk (libero) oraz Kaczmar, Miros, Djerisilo, Cooper, Damaske, ㄆkasik.