Pożegnań w Atomie Treflu ciąg dalszy. Kolejne ubytki w sztabie szkoleniowym

Piotr Graban, Vasja Samec-Lipicer, Fabio Gabban oraz Marek Adamski nie będą członkami sztabu szkoleniowego PGE Atomu Trefla Sopot w nadchodzącym sezonie.
Piotr Graban był jedną z najdłużej pracujących w sopockim klubie postaci. Do sztabu sopockiej drużyny dołączył w trakcie sezonu 2012/2013 jako asystent trenera Adama Grabowskiego. Kilka miesięcy później ten duet trenerski wywalczył wraz z drużyną złoty medal mistrzostw Polski. Pochodzący z Gdańska szkoleniowiec pozostał w sztabie zespołu, który rok później prowadził jako jeden z dwóch asystentów trenera Teuna Buijsa. Ten czas zakończył się zdobyciem brązowego medalu MP. Od roku 2014 był razem z Vasją Samec-Lipicerem asystentem trenera Lorenzo Micellego. Tu jako członek sztabu szkoleniowego sięgał po dwa srebrne medale mistrzostw Polski oraz krajowy puchar.

Vasja Samec-Lipicer dołączył do sztabu trenerskiego w roku 2014. Po części także jego dziełem są zatem sukcesy z sezonu 2014/2015 oraz 2015/2016, czyli dwa medale MP oraz Puchar Polski.

Fabio Gabban już wcześniej w sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012 był statystykiem sopockiego zespołu i zdobył z nim wicemistrzostwo oraz mistrzostwo kraju. Do Sopotu powrócił także w roku 2014 i pracował w nim aż do końca minionego sezonu. Podobnie jak Micelli oraz Samec-Lipicer, Gabban może wpisać do swojego CV dwa wicemistrzostwa kraju oraz Puchar Polski.

W sztabie zespołu nie zobaczymy także Marka Adamskiego. W asyście Beaty Kachnowskiej był on odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zespołu na przestrzeni sezonu 2015/2016.